Nick321

Divím se, že se Honze chce v tak zlém statku a v takové vesnici setrvávat. Není nevolnice, měla prodat chalupu a odejít bydlet jinam a nebo žít jako tulačka, furt lepší než čekat, kdy ji ta povedená vesnice pro obveselení mysli zlynčuje. Takové události jako byl příjezd Floxíny by byly potřeba častěji, pěkně je vystrašila a jednoho si vzala s sebou. "Můžeme jít s vámi?" - "Buďte trpěliví červíčkové, přijdu si pro vás, až bude čas. Ale támhle Janek už je dost zralej, aby si se mnou vyhodil z kopejtka. Co říkáš chlapče co? Hehe. Když mě utancuješ, dostaneš toho  nejlepšího koně. Anebo bys radši hrnec plnej zlaťáků, co?!" ()

• Když Honza (Danica Jurčová) v dobré víře lakomému rychtářovi Ťuntěrovi (Jan Vlasákú spravila ve sklepě rozbitý zámek, díky němuž jeho vlastní pacholci a děvečky chodili krást potraviny, nenapadlo ji, že v šesté epizodě ji v tom samém sklepě rychtář uvězní a že díky spravenému zámku se odtamtud nebude moci dostat. Pro diváka z toho plyne poučení, že občas je dobré některé věci nechat tak, jak jsou, i když to na první pohled není v pořádku. (Nick321)