Billy zatracené špatně vsadil ve fotbale a přišel o všechny peníze. Aby splatil dluhy, zaplete se s obchodem s drogami, ale je chycen a uvězněn na 5 let. Celou dobu však rodiče udržuje v omylu, že je štastně ženatý a ná skvělou práci. Po propuštění z vězení proto udělá první věc, která ho napadne: nejprve v dobré víře unese dívku, aby před despotickým rodiči hrála jeho ženu a pak si půjde vyřídit účty s chlápkem, který ho poslal za katr. Všechno však dostane jiné obrátky, když se do něj jeho obět zamiluje. (oficiálny text distribútora)

JohnMiller

Vincent Gallo ma touto snímkou ohúril. Je to romantická road-movie akú svet ešte nevidel. Keďže hlavná postava nedokáže šoférovať auto s manuálnou prevodovkou, je zvyknutý na luxusné autá. Christina Ricci, ako predstaviteľka nežného pohlavia tiež prekvapila. Bizarný dej, bizarné scénky a ešte bizarnejší strih ma ohurovali každou ďalšou scénkou. Láska + Stockholmský syndróm + nečakané správanie charakterov robí z tejto snímky jeden veľmi originálny film, ktorý si zamilujete alebo ho budete nenávidieť. ()

FlyBoy

Billy (Vincent Gallo) hraje bastarda s ktorým sa nedá naplno stotožniť pokiaľ ste práve nevyšli z basy alebo Vás stávková kancelária minulý týždeň neožobračila o všetky prachy. Domnievam sa, že len vtedy sa dá aklamovať s podráždeným a prchkým správaním skrachovaného basistu. Lenže pôvab profilu takého hajzlíka spočíva v tom, že hneď ako narazí na nonšalantnú lolitu (Christina Ricci), ktorá naňho vyvalí svoje koz...ehm, kultivované komunikačné zbrane, tak medzi týmito dvoma indivíduami vznikne netabuľková chemická reakcia. Radosť pohľadieť ako sa diametrálne ambivalentné povahy dokážu návzájom oťukávať a pritom každý zvláda ostať aj sám sebou. V nemom úžase potom stačí absorbovať túto nízkonákladovú "outlandish" romancu plnú štipľavej psiny (rodičia), záhadných vyznaní (motel) a remeselného fištrónstva (variovanie perspektív, PIP, etc.). Úplne na vetvu z toho nie som, ale musím uznať, že takéto nenútené vzťahovky mi nadmerne sedia. ()

BoPo

Zaradiť tento film do priemeru by bolo kruté, pretože vyčnieva. Vincent Gallo a Christina Ricci zrejme lepšie výkony už pred kamerou nepodajú. Z dôvodu prítomnosti scén, ktoré obyčajné veci ako je napríklad návšteva toalety, spoločný obed, kúpanie, dokázali povýšiť nad rámec rutiny, je dobré si tento film zohnať a nechať pôsobiť. ()

lennyd

Billy se po pěti letech vrací z vězení, kde byl nespravedlivě odsouzen. Celou dobu tvrdil svým impulsivním rodičům, že pracuje pro vládu, má manželku a dům. Proto po propuštění unese mladou Laylu (Christina Ricci), kterou přesvědčí, aby na návštěvě u rodičů hrála jeho milující manželku. Díky tomu, že jej Layla lépe pozná, a pozná prostředí, ve kterém musel vyrůstat (rodiče jsou závislí na sledování amerického fotbalu), zamiluje se do něj a chce s ním zůstat. Ale Billy má jiné plány - chce zabít chlápka, kvůli kterému se do vězení dostal ... Film jako takový je docela o ničem (stupidní a naivní příběh, kterému neuvěříte ani moment). Ale je naprosto brutálně skvěle natočený - a hlavně celá návštěva rodičů je naprosto úžasná (mít takové rodiče, tak si to du asi hodit). I když vůbec nemám rád filmy, ve kterých režisér obsazuje sám sebe do hlavní role, tady si asi nikoho jiného než Vincenta Galla představit nedokážu. Christina Ricci (tentokráte opět na blond) mu jen sekunduje - nicméně, všemu vévodí Anjelica Huston v roli Billyho matky (u scény "na hřbitově" jsem byl totálně na odpis). Když to všechno sečtu a odečtu (film o ničem, ale jinak naprosto skvělej), vycházejí mi průměrné 3*... ()

Valdorffun

Malý nenápadný film, s velmi netypickým romantickým příběhem. Zapomeňte na nějakého Hugha Granta s jeho trhlým úsměvem, Vincent Gallo nic takového nepotřebuje. Jemu stačí nadávat, být necitlivý a násilný, a přesto je více uvěřitelný a zároveň i baví. Scény okolo bowlingu dokazují Gallův nepsorný režisérský talent, škoda jen, že netvoří více, měl by jistě co sdělit. ()

• Jako hlavní místo, kde se natáčely exteriéry, použil Vincent Gallo dům svých rodičů v Buffalu. (Witta)