Strhující příběh o nevinnosti, zradě a rodinných tajemstvích, odehrávajícím se ve vznešeném prostředí New Orleans. Julian Berniers (Dean Martin) se se svou mladou manželkou Lily (Yvette Mimieux) vrací z Illinois k rodině v New Orleansu. Julianovy neprovdané sestry Carrie (Geraldine Page) a Anne (Wendy Hiller) novomanžele, kteří jim vezou drahé dary, vřele přivítají. Doufají, že jim bratr Julian finančně pomůže, ten však oznámí, že jeho původně úspěšná firma bohužel zkrachovala a že jen ušetřil trochu peněz. Ukazuje se, že Julian má na svědomí podvody v realitách a s penězi utekl. Carrie by bratra ráda přivítala něčím víc než jen otevřenou náručí. Na Julianovu mladou ženu žárlí, a když se pokouší jejich manželství zničit, objevuje jeho machinace s realitami. Lily se vrací ke své matce Albertine (Gene Tierney) a s hrůzou zjišťuje, že ta prožívá milostný románek s jejich černošským řidičem Henrym (Frank Silvera). Toto zpracování hry Lillian Hellmanové ukazuje, že Tennessee Williams nebyl jediným dramatikem, který se zabýval pokřivenými charaktery obyvatel amerického Jihu. (oficiálny text distribútora)

Flego

Nikdy by som neveril, že Dean Martin dokáže zo seba vydolovať skutočné herecké umenie. Mal som ho zaškatuľkovaného ako viac menej komerčného herca, síce úspešného, ale bez nejakých zvlášť vačších ambícií dokázať viac. V tomto prípade dokázal so svojimi vynikajúcimi hereckými kolegyňami, pod vedením presnej réžii začínajúceho George Roy Hilla, vytvoriť skvelú južanskú drámu. Súrodenecké trio odhaľuje desivé tajomstvo so zvláštnymi vzťahmi, sebectvom, majetníckou láskou a nepočuvaním sa. Keďže ide o prepis divadelnej hry Lillian Hellmanovej je pochopiteľné, že prím hrajú dialógy, hoci sa filmový prepis može pochváliť aj v tomto smere slušným spracovaním. Jedinou výtkou je, že v snímke absentuje pokojnejšia fáza na vstrebanie deja, všetko ide príliš rýchlym tempom. ()

cheyene

Diváka může určitě zaujmout komorní atmosféra, ale i poměrně zajímavý sourozenecký příběh. Dean Martin možná není velkolepý herec, avšak jeho charisma nejde na obrazovce přehlédnout. Zasloužené 3*. ()

rikitiki

Bratr si staví vzdušné zámky, zatímco je ve skutečnosti neúspěšný zkrachovanec. Jedna neprovdaná sestra k němu má mateřský přístup, zatímco druhá - neustále hystericky ječící - by k němu ráda měla vztah milenecký. Mladá manželka je tupá jak bedna kytu a pořád jen fňuká. Tak tyhle dvě ženský mě neskutečně štvaly. Což asi byl záměr, ale film o rozpadu rodinných vztahů, které sice navenek vypadají ideálně, ale ve skutečnosti jsou zvrácené, se mi tím pádem sledoval jen obtížně. ()

nascendi

Táto sfilmovaná divadelná hra si vyžaduje pozorné sledovanie, inak divák príde o niektoré aspekty vzájomných vzťahov a hrané, či sprostredkované epizódy príbehu. Fascinovalo ma herectvo Geraldiny Page v úlohe Carrie, čo sa ale nedá povedať o Deanovi Martinovi, pri ktorého prehnaných gestách som takmer trpel. ()