V rodině kasařů se oslavuje - hlava rodiny se vrátila z vězení. Plná sil a chuti do práce. A tak zanedlouho už další kasy vydávají své příjemné obsahy. Syn je po otci šikovný - a je to vždycky dobře, když rodinná tradice nezanikne. O chlapce se zajímá i americká mafie a zdá se, že budoucnost je zajištěna. Stačí ale jedna milá dívka a bankéři zase mohou klidně spát. (Lucernafilm Video)

Willy Kufalt

No řeknu vám, musí to být noční můra mít za tatínka kasaře, který sice umí mistrovsky ovládat náčinní potřebné k loupeži, ale jinak si neumí poradit ani s tekoucím umyvadlem. :o) No řeknu vám, spojit dohromady hvězdu rock'n'rollu (Hallyday) a šansoniéra (Marchand) je nápad docela odvážný a netuším, nakolik by k sobě dokázali zapadnout na hudebním jevišti, ale v pozicích herců na mě vedle sebe působili jako velmi dobře sehraná dvojka. No a řeknu vám hlavně, objevit v rámci tvorby režiséra velkých politických dramat Costa-Gavrase prakticky čistokrevní oddechovou komedii jako stvořenou pro celou rodinu je vskutku stejný „menší šok“ jako dočkat se od Davida Lynche poetické road movie dle skutečných událostí (Příběh Alvina Straighta)... ale tak nakonec, proč ne. :-) Na zhlédnutí filmu jsem se těšil a zároveň se trošku obával, ale jsem rád, že můj oblíbený režisér mě opět nezklamal a nakonec je to opět důkaz, že Costa-Gavras umí výborně natočit i jiné žánry, než které jsou pro ně typické. Rodinná rada je filmem nesmírně hravým a vtipným, který po celý čas dobře šlape, má v sobě příjemně a uvěřitelně civilní nádech i pěkně rozpracovaný příběh během většího časového úseku. Výborně jsem se bavil, celý film utekl velmi rychle a smutnější závěr mě i doopravdy rozesmutnil, ale s jistým smyslem pro fair play takový spravedlivý konec v případě rodinné komedie musím nakonec výhradně schvalovat. [90%] ()

Martin741

Dzony Halidej bol svojho casu hodne, hodne popularny vo Francii. Reziser Kosta Gavras /Zvlastni oddeleni 1975, Nezvestny 1982/ natocil len taky nudny tuctovy film, kde udajneten otec rodiny bol sikovny, no tecuce umyvadlonevedel opravit, pribeh je tuctovy, film sa odohrav auz na konci tzv. Studenej Vojny a nezaznamenal taky masovy uspech ako povedzme Canicule s  Lee Marvinom   : 66 % ()

mac000

Johnny Hallyday byl od 70. let ve Francii, podobně jako Elvis Presley v USA 60. let, populární zpěvák, využívaný v řadě filmů , nejprvě hudebních a později bez zpěvu (ve Francii ovšem bylo angažování zpěváků, zejména šansoniérů, v kinematigrafii mnohem častější - viz Montand, Aznavour či Brel) . Jeho popularity využil - vcelku zdařile - i Costa- Gavras k natočení žánrové odbočky ve své filmografii - zdařilé komedii o kasařské rodince. ()

Jiří K.

Svého času nejoblíbenější osobnost Francie - zpěvák a herec Johny Hallyday v hl.roli málo známé komedie, vyprávějící o pařížské rodině zlodějů, patřící k mému TOP 30. Jedním slovem luxusní podívaná! Doporučuji. ()