Rušný den v Ohiu: Manželé Clarkovi se na letišti loučí se synem, který vylétá z rodného hnízda. Mimořádně zdrcená je z toho hlavně Nancy (Goldie Hawn), protože dala kdysi přednost rodině před kariérou a teď nemá představu, co s načatým životem. V podobné situaci je i Henry (Steve Martin), po mnoha letech propuštěný z reklamní agentury. O novou práci se má ucházet v New Yorku a Nancy se rozhodne ho doprovázet. Jenže na letišti se Clarkovým ztratí kufr, přijdou o peníze, a to je teprve začátek. Bude hůř a povadlé manželství bude muset projít těžkou zkouškou... (Oskar)

Tosim

1) Souhraní Steve Martina a Goldie Hawn je pro mě jedním z vrcholů, jakého lze v americké inteligentní komedii dosáhnout. 2) Ačkoli vím, že se jedná o remake (který jsem neviděl) jsem se (možná právě proto) skvěle bvavil. No a 3) John Cleese nemá při svém tanečku chybu! Ale ten český distribuční název, pánové distributoři, proboha!!! ()

Radek99

Celkem smutné herecké konce montypythonovské legendy Johna Cleese. Opravdu zajímavé překlenutí od humoru Monty Pythonů k hollywoodskému braku. Jinak dosti mne pobavilo pročtení místních komentářů, v nichž se lze dočísti i toto: ,,americká inteligentní komedie"... wow :-) ()

Oskar

Úspěch nebo neúspěch této komedie v očích diváka je úzce spojen s tím, zda veterány hovadských komedií osmdesátých let Martina a Hawnovou řadíte mezi své oblíbence nebo naopak. Já jsem ten první případ a zpočátku jsem byl nadšený z jejich opětovného shledání, ale jak vidíte, časem jsem to přehodnotil. Především je to remake komedie Neila Simona s Jackem Lemmonem a ani ta se nepovedla tak, jak bývalo tehdy zvykem. No a nová verze udělala jednu velkou chybu: použila základní princip, ale dialogy a situace jsou zcela nové. Pokusit se přetrumfnout boha americké komedie Neila Simona je pošetilý nápad, zvlášť když to svěříte Marcu Lawrencovi (Slečna Drsňák a jiné) Na druhou stranu - Steve Martin i Goldie Hawnová už jsou poněkud za zenitem a se svou pošramocenou pověstí už asi žádnou díru do plátna neudělají. Tohle je zřejmě jejich nadobro poslední společný film. A protože jako dvojice jsou přece jen lepší než jednotlivě a John Cleese tu hraje hezkou vedlejší roli maniakálního hoteliéra (taky vám to něco připomíná? :-), objektivních 30-40% povyšuju na zcela subjektivních 60% ()

Lynn

Steve Martin sice zrovna nepatří mezi mé oblíbené herce, ale tady se mi fakt docela líbil. Ale především John Cleese tu byl k sežrání - jeho hoteliér by si zasloužil svůj vlastní film. Celkem solidní komedie na čisté 3*. ()

freddy

Promiňte, nemohu si pomoci, ale tohle bylo tak vtipné, že prostě nemohu hodnotit jen průměrně. Steve Martin a Goldie Hawn to perfektně rozjíždějí v téhle ztřeštěné komedii, která vtipem přímo čiší a jejíž humor je inteligentní a velmi vtipný. Měl jsem původně v plánu si tenhle film pustit jen jako podkres pro čtení denního tisku, ale výsledek byl takový, že jsem většinu času měl oči na obrazovce, místo na novinových článcích, a po nějaké době jsem noviny úplně odložil, protože jsem se nemohl soustředit plně na film. Tolik mě to bavilo, že to se prostě nedalo číst u toho noviny. Jeden vtípek střídá druhý, Steve Martin prokazuje své nadání pro komické role a Goldie Hawn mu velice zdatně sekunduje. A do toho velice vtipný John Cleese jako manažer hotelu, který si tajně zkouší dámské oblečení hostů v době, když nejsou v pokoji. To byla veliká legrace a Cleese rozhodně dokazuje, že zůstává kvalitním a vtipným komikem i nadále. Po dějové stránce to bylo taktéž velmi vydařené, děj byl rozhodně zajímavý a ani na chvilku film nenudil. A když se k tomu přidají výše zmínění herci, tak mi prostě mé svědomí nedovolí, abych film zařadil do průměru, když jsem se královsky bavil. To ode mne nikdo nemůže čekat, a tak s čistým svědomím dávám této vtipné komedii čtyři hvězdičky. ()

Boogeyman

Koukám, že se jedná o remake filmu ze sedmdesátých let s Jackem Lemmonem, předpokládám, že ten je o třídu lepší než tahle připitomělá taškařice, která ač přímo nenudí, rozhodně není k smíchu! Steve Martin už ztratil ze svého komediálního talentu hodně, ne však tolik jako Goldie Hawn ze své příjemné milé krásy! ()

kingik odpad!

Nelíbí se mně komedie se Stevem Martinem. Kdy už mu konečně někdo řekne, že není vtipný. Horší je, že se do tohoto opus stupidum nechala uvrtat Goldie Hawn, jejíž kvalit je pro tenhle film škoda. Manželé doprovází svého syna do New Yorku, kde se má ucházet o práci, ale jeho rodiče stíhá jeden malér za druhým. Nepřišlo mně to vtipné, protože Martin vždy udělal nějaký výraz ve stylu "tomuhle se divák zasměje", ale nebylo proč. Pochopitelně na jeho film zase nikdo nešel, jak to bývá železným pravidlem ve všem, kde hraje. Pak nechápu, proč dělá herce, když je v podstatě tolik neoblíbený. Ani ty jeho scénáře nestojí za moc, ale tam se alespoň na něho nikdo nemusí dívat. Kdyby udělal nějakou fekál komedii, ale to on, podle svých slov, nemá rád. Obarvi si vlasy, kdo se má na tu tvou šedou palici dívat. Blbost velká jak NY City. 0% ()

Fingon

Vzhledem k tomu, že jsem viděl i originál, můžu vcelku dobře srovnávat. Přestože hlavní postavy procházejí v podstatě stejnými trampotami jako před třiceti nebo kolika lety, film končí zcela opačným způsobem. A i když mám radši Steva Martina než Walthera Matthaua, tak i když už nechci vidět ani jednu z těch verzí, přece jen za kvalitnější pokládám tu původní. ()

nash.

Po skvělé komedii Promiň, jsi ženatý! měli Steve s Goldie našlápnuto k nejlepší komediální dvojici Hollywoodu. Přestože jsou sehraní, druhý pokus dát je dohromady nevyšel podle mých, a obávám se, že ani jejich představ. Výsledkem je totiž rutina, kterou jen občas zčeří povedený vtípek nebo zábavně rozehraná situace. Nezachrání to ani podpora na křídle, o kterou se pokouší ministr švihlého tance John Cleese. ()

Ivoshek

Střídají se tu scény, které jsou povedené a fakt jsem se smál, s těmi, kde to úplně nefunguje. Ty první jsou spíš konverzační, ty druhé jsou různá pitvoření. Nemám úplně rád ani Stevea Martina, ani Goldie Hovnovou, ale zas nemůžu říct, že by mi tu vadili fatálně. Navíc tu je John Cleese a u něj co replika, to trefa. Tak celkově lepší tři. Asi to nedám znova, ale nebyl to špatně strávený čas. ()

Turiec

Bláznivá komédia s Goldie Hawnovou a Stevem Martinom v hlavnej úlohe. Čo k tej charakteristike dodať? Len to, že vo filme sa nájdu aj vtipné aj hluché miesta. Taká mierne nadpriemerná komédia. ()

Davson

Velmi trapná komedie, do které režisér nacpal všechny trapné historky, které kdy slyšel, slisoval to do jednoho (špatného) příběhu a myslel si, že má vyhráno. Ouha, chyba lávky, já na tohle neletím, sice pár úsměvných momentů, ale jinak hrůzný nesměšný trapas pro všechny, kdo se na tomto snímku podíleli včetně uklízeček. ()

slunicko2

Taková ta crazy komedie, kde se všichni - herci, autoři, štáb i náhodní kolemjdoucí řehtají, až se za břicha popadají...kromě diváků. ()