Keď bývalá rockerka Suzette (Goldie Hawnová) dostane v bare padáka, zrazu nemá peniaze a nevie, čo si počať. Z nostalgie sa rozhodne oprášiť svoje spomienky na mladosť v hippie komunitách s voľným sexom a vydáva sa na výlet do Phoenixu navštíviť dávnych známych, no predovšetkým svoju najlepšiu priateľku Vinnie (Susan Sarandonová). Kedysi boli nerozlučné kamarátky, spoločne sa vykašľali na školu a užívali si život plnými dúškami. Cestou však Suzette dôjde benzín, a keďže už nemá ani cent, chtiac-nechtiac akceptuje ponuku rozhnevaného muža, ktorý práve vystúpil z linkového autobusu. On jej zaplatí benzín a ona ho zvezie do Phoenixu. Dohoda je na svete a Suzette spoznáva svojrázneho scenáristu a spisovateľa Harryho Plummera (Geoffrey Rush). Nervózny a puntičkársky starý mládenec pripisuje svoj životný neúspech vlastnému otcovi, ktorý ho údajne zanedbával. A tak za ním cestuje s jediným cieľom - aby ho čo najskôr zastrelil... Už čoskoro Suzette klope na dvere svojej najlepšej kamarátky Vinnie Kingsleyovej, ktorú nevidela dlhých dvadsaťpäť rokov. O to väčšie je jej prekvapenie, keď zistí, že Vinnie sa stala konzervatívnou mamičkou, ktorá si už nehovorí Vinnie, ale Lavinia. Zdá sa, že čas zabil aj to posledné, čo tieto dve ženy mohlo spájať. Lenže zdanie zvykne klamať... (TV JOJ)

Kingjiri

Pohodová komedie o "starejch a neklidnejch", která má (nebo se o to aspoň snaží) menší myšlenkovej přesah. Příběh se výraznym způsobem nevymyká mainstreamu a je do určitý míry předvídatelnej. Do slušnýho průměru ale snímek táhne sympatický herecký obsazení. Nejvíc tu vládnul Geoffrey Rush, kterej dokázal zahrát úzkostlivýho scénáristu fakt skvěle (jenom je škoda, že nedostal víc prostoru). Goldie Hawn a Susan Sarandon byly ale po herecký stránce taky v pohodě. Převážně ve mně panuje spokojenost, jako jednorázová oddychovka na večer se Rockerky ukázaly jako správna volba a dal se přežít i dabing. ()

Avalon820

Velmi příjemná komedie se skvělým obsazením. Ano, je trochu šablonovitá a ano, není prakticky vůbec originální, ale je to dobrá oddychovka, což byl ostatně její primární účel a jako taková je zkrátka fajn. Zaujalo mě, že to celé bylo vtipné tak nějak přirozeně, nenuceně - prostě žádná křeč. A tak by to mělo být. Záhadou mi už jen zůstává, proč zrovna tento filmek má tak vlažný ohlas. O tom, že je prakticky neznámý, nemluvě... A proto jej tedy doporučuji alespoň já. ()

Dixieboy

Asi se tu zase budu rozplývat nad Goldie, protože ta mě neskutečně bavila... Její celkový vzhled bývalé rockerky, která se snaží popřít fakt, že voda pod mostem už je dávno pryč, jí úžasně sedí (na nic nenarážím). Její poprsí je opravdu humorné samo o sobě a dodává to její postavě ještě větší komičnost. Susan tady trochu ztrácí, protože se ve své nově nalezené totožnosti mohla víc vyřádit a ne si jen ošmikat vlasy... Ale to bude asi vinou režiséra. On ten příběh není bůhvíjak nápaditý a originální, ale já se u toho vždy pobavím... Škoda, že se Goldie už deset let neobjevila v žádném filmu :( ()

Oskar

Dvě někdejší grupies se setkávají asi po sto padesáti letech. Jedna z nich je stejně potřeštěná jako dřív a tu druhou, z níž je profesionální manželka a matka, učí, jak žít. No, není to kupodivu tak trapné, jak to zní, ale žádná sláva. Co taky chcete pořád vymýšlet pro stařičkou Goldii Hawnovou, když v šedesáti vypadá na čtyřicet? Ale výborný je Geoffrey Rush ve vedlejší roli. 50% ()

gudaulin

Komedie, která se od začátku do konce veze v oblasti mainstreamu, příběh je zcela předvídatelný a prakticky nemá čím překvapit. Chybí mu scénáristická odvaha. Ryze oddechová záležitost, která se opírá o příjemné herecké obsazení v čele se Susan Sarandon a Geoffrey Rushem. Přestárlý diblík Goldie Hawn přes veškerou snahu této herečky až příliš často balancuje na hranicích nechtěné trapnosti. Celkový dojem: 50 %. ()