Televizní reportér Tim (Jeff Daniels) je tak trochu smolař. Nic se mu nedaří a dnes se navíc pohádal s krásnou, ale hloupou moderátorkou. Její tatíček, majitel celé televizní stanice, ho na hodinu vyrazil. Cestou domů do Timova auta málem naboural porouchaný létající talíř. Ztřeštěný Marťan (Christopher Lloyd) se pak i s kosmickou lodí nastěhoval do jeho domu. Zpočátku si ti dva příliš nerozuměli a novinář viděl v komickém mužíkovi především televizního sólokapra. Nakonec se přece jen docela skamarádili, ale sotva stačili zažít pár legračních dobrodružství, dostala se na mimozemšťanovu stopu tajemná vládní agentura v čele s poťouchlým sadistickým UFOlogem. Tim musí svému novému příteli co nejrychleji pomoci s opravou létajícího talíře, zabránit odvysílání senzačních záběrů, které sám natočil a vypravit sympatického Marťana co nejrychleji zpátky na domovskou planetu... (oficiálny text distribútora)

Galadriel

Má to své slabé chvilky, ale některé pasáže jsou fantastické (úplně nejlepší je úvod se sondou na Marsu). Nenáročná zábava pro celou rodinu. ()

honajz2

Hodně nenáročná, ale zároveň milá americká blbůstka, která má jen jediný úkol - pobavit. A daří se jí to tak na půl, chvíli baví a chvíli je zase trapná. Celkově je to ale příjemný filmeček, který celkem rychle utíká a dobře se na něj dívá. Líbilo se mi tady i pár zajímavých nápadů. Na víc jak 3* ho teda rozhodně nevidím, ale jako jednohubka to není špatné. Akorát teda nevím, jestli bych se na to podíval znova. 3* ()

Klay

U mě rodinný průměr. Hlavně díky dobrým hercům a skvělé scéně se záchodem, podpořené hudbou z Vesmírné odysey. Stejně mě ale překvapuje, že v jednom filmu vedle sebe stojí tak nevyrovnané gagy, kdy se skvělé momenty střídají s dementními. A mimochodem, musím dát za pravdu postavě Jeffa Danielse, Liz Hurley je kost. ()

Oskar

Charisma Christophera Lloyda bylo mnohokrát využito pro postavy excentriků nejrůznějších druhů (Návrat do budoucnosti, Falešná hra s králíkem Rogerem, Addamsova rodina, Dennis, postrach okolí atd.) a u Disneyů si nejspíš právě proto řekli, že je ideálním protagonistou tohoto remaku tv seriálu z šedesátých let. Ale ono je to trochu jinak - Lloyd je jen tak dobrý herec, jak dobrý je scénář. A ten je v tomto případě velmi, velmi chabý. Možná, že někoho ohromí triky, kterými zde divák dostane po čumáku za každým rohem. Ale já mám triky rád jen v případě, že k něčemu vedou a to není tenhle případ. Tvůrci jako by trikovou složkou neustále trumfovali sami sebe, ale samotný příběh ochudili o logiku, humor, fantazii (jestli vám připadají zábavné ty 'gagy' se žvýkačkami nebo marťanův mluvící kostým, tak pardon, ale mně to připadá jako tvůrčí bezradnost), důležité složky rodinné podívané. Tohle je jen bohapustý kalkul, film na jedno použití. Vážně nevím, co hezkého bych o tomhle snímku napsal. 40 % ()

Fiftis

Komédia môjho detstva. Film je klasicky poňatým "remakom" seriálu, hojne využívajúceho pokročilú trikovú techniku v osvedčenej komediálnej schéme. Humorné situácie, zamerané predovšetkým na detské publikum, vznikajú z klaunovsky nadnesenej a miestami trochu drsnej a obhrublej konfrontácie obyčajného sveta s fantáziou. V titulnej úlohe uplatnil svoju explozívnu komiku Christopher Lloyd. Postavu Marťana v šesťdesiatych rokoch stvárnil Ray Walston a obsadenie tohto herca do úlohy tajomného vedeckého poradcu, ktorého pravá identita sa prejaví až v závere, je však vo filme jedinou väčšou negativitou. Tento snímok by mal vidieť každý násťročný človek, ktorý sa chce pobaviť. ()