The Heart of the World

Krátkometrážny
Kanada, 2000, 6 min

Avantgardní snímek, který vznikl jako pocta filmům němé éry. Vypráví o dvou bratrech zamilovaných do stejné ženy. Nikolai je zaměstnanec pohřebního ústavu a Osip herec. Oba se snaží získat státní vědkyni Annu, která právě zkoumá „srdce světa". (Mertax)

Shit

The heart of the world je tak zběsile natočenej, že ani nestíháte sledovat co sem tam všechno děje a celý to ještě podporuje neméně zběsilá muzika. Sice to je celý efektní, ale jelikož sem moc nestíhal ani číst ty popisky, tak sem z toho nic moc neměl, ale celkově to vypadá hustě, skoro by se mi ani nechtělo věřit, že to je z roku 2000, tipnul bych že je tak o 80 let starší ()

raroh

Autoři se evidentně zhlédli v ruské kinematografii 20. let, líbí se jim montáž, futuristická výtvarná vizáž a náměty, i hudba je inspirována ruskou vážnohudební (i když méně než by člověk čekal) avangardou. Vše pak zrychleno v ději do stopáže 6 minut. Milá hříčka. ()

Fleur6

Hm, ponaučenie, záujem, dobrý pocit, zábava? Verte či nie, v The Heart of the World som nenašla nič. Proste zbytočne strávených šesť minút. Ale za ojedinelý výber hudby dávam 1*. ()

easaque

tento krátký film dokonale imituje futuristické filmy němé éry, ale kromě efektně zběsilé jízdy a k tomu dokonale ladící muziky, vlastně nic nového nepřináší. Proto ve výsledku jen průměrné 3 avantgardní hvězdy s hutnou atmosférou - ochutnejte třeba zde. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 2 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()