Zkušený režisér televizních pořadů a béčkových filmů Lew Landers natočil s méně známými herci v hlavních rolích tento thriller ze studené války odehrávající se na ledové Aljašce, kde žijí hlavně vlci, lední medvědi a Eskymáci. Mezi nimi se pohybuje Mike Wein (Wayne Morris), rázovitý a čestný pilot malého letadla, které zajišťuje většinu dopravy (kromě obligátních psích spřežení a lodí). Mezi jeho pasažéry je Martha Raymond (Lola Albright), nová učitelka eskymáckých dětí. Přichází nahradit předchozí učitelku, kterou zastřelili omylem ruští vojáci z předsunuté stanice.
Mikea si najímá bohatý businessman John W. Wetherby (Alan Hale Jr.), který chce zastřelit trofejního ledního medvěda. Podezření ale sílí – je to opravdu lovec, nebo ruský špión, který se snaží dopravit na stanici fotografie amerických vojenských zařízení? Led, sníh, mráz a bouře komplikují situaci, která se blíží k dramatickému rozuzlení. (Peabody)

Martin741

Ked sa povie ladova Aljaska, taxa mi vacsinou vybavia filmy o preziti v drsnej krajine. Tunna sa ladova aljaska spaja so spionaznou tematikou, a to ja rad. Takychto filmov je minumum, preto som rad, ze som na nejaky natrafil. Lew Landers je neznamy rezsier,  natocil tu len taky lahky nadpriemer, cely dej sa odohrava na pozadi Studenej Vojny   : 70 % ()