Šejtan

(neoficiálny názov)
  • Turecko Şeytan (viac)
všetky plagáty

Stejně jako mnoho jiných amerických filmů, i proslulý Friedkinův Exorcista se dočkal téměř okamžitě natočeného, ultralevného a technicky minimalistikcého remaku turecké produkce. V hlavě malé turecké dívky Gül sídlí kapitán Lersen, respektive Satan (turecky Seytan), který ji nutí říkat nejrůznější bezbožnosti a nemravnosti (oproti americké verzi velmi silně zmírněné), otáčet hlavou o sto osmdesát stupňů a rotovat i s postelí. Odborník na posedlost démony Tugrul Bilge je naštěstí nablízku a my tak máme jedinečnou možnost sledovat celý děsivý proces vymítání v muslimské verzi. (gjjm)

obitus

Pouhý rok po Exorcistovi přišli turečtí filmaři s jeho (neoficiálním) remakem, kopírujícím slavnějšího brášku prakticky políčko po políčku. Z cela logických důvodů nahradili křesťanské symboly těmi svými, ale to je asi jediná změna. Takže pokud checte vidět, jak se dvanáctiletá turecká holčička počurá, začne sebou mlátit na posteli, zamasturbuje si náboženským předmětem, pozvrací duchovního a protočí hlavu o 360 stupňů, to všechno podbarvené opakujícím se hlavním hudebním tématem Exorcisty, směle do toho. Ten film je samozřejmě hodně špatný, ale neznat předlohu, tak na něm najdu lecos zajímavého. ()

dr.horrible

Vcelku sklamanie. Kto čaká normálny film, má podľa očakávaní smolu, kto čaká zábavný trash, nech si odmyslí zábavu. Tentokrát sa Turecko držalo na uzde a všetky svoje schopnosti využilo na natočenie diela, ktoré by šlo brať vážne. Schopnosti to boli ale hodne obmedzené, tak okrem vykrádania pôvodného Exorcistu, neuvidíte vlastne nič, len komické herectvo, komické efekty, komické všetko. Pousmiať sa pousmejete, prevažuje však nuda. Jedna hviezda za tých pár okamžikov, keď prevážil smiech... Turkish Challenge 2015 ()

Campbell

Pamatujete si Psycho a jeho doslovný remake? Tak to samý je tenhle Seytan a Vymítač ďábla, jenomže tam kde remake Psycha mělo prachy tak tohle nemá. Navíc je tu totálně stejná hudba, ne žádná jiná verze ale totálně stejná(jen asi tak 10x ohraná). Maska je hodně špatná a ty slavné scén z původního filmu tu jsou šíleně levné třeba skákání na postely tu je udělaně jen tak že herečka na tý postely skákala. Herci ani trochu nedosahují hlavním postavám. Je to kopie která je tak šíleně levná tak je i zábavná. ()

wipschka

Ale tak, na Turky dobrý! Závěrečné vymítání bylo tedy dost nudné, ale naštěstí se v závěru promění v pěstní souboj! A tak to má být! Akorát tedy originálního Exorcistu fakt nešetřili a okopírovali téměř vše, včetně hlavního hudebního motivu. I přesto, že to je prachsprostá kopie, tak jsem, prakticky až do začátku vymýtání, byla filmem poměrně zaujatá. Asi bych si měla zopakovat klasiku. Už je to dlouho. ()

corpsy

Na počudovanie ide o úplne seriózny a umelecky vydarený snímok, ktorý nespadá do absurdností a nechcenej paródie ako ostatné turecké prerábky amerických megahitov ( napr. TURKISH STAR WARS či TURKISH RAMBO ). Posledná hviezdička mu ušla len za to, že je to prakticky len THE EXORCIST fuknutý cez turecký kopirák. Nič viac, nič menej. ()

gjjm

Ne tak směšné jako Dünyayi kurtaran adam. V podstatě špatný turecký remake Vymítače ďábla, plný dějových chyb a nejrůznějších nesmyslů. Pár scén je hodně vtipných, ale ne tak, aby se to dalo považovat za nechtěnou parodii, na druhou stranu jedna je lepší než v originále i po stránce filmové. Kompromisní dvě hvězdičky :) ()

sibskyn

Turecké verze není až tak odlišná od původní, jenom je to levněji, hůř a nudněji natočeno. Jediné pozitivum co jsem našel je, že Matka od posedlé holčičky je tady od originálu fakt pěkná MILF. Ale na druhé straně tenhle turecký film, není až tak strašný, jako ostatní turecký remeky. takže za dvě hvězdy. ()