Šest dobrovolníků se pod vedením speciálního instruktora vydává do divočiny, aby si ověřili své schopnosti přežít v extrémních podmínkách. Tvrdý průvodce jim dává možnost sáhnout si až na dno svých sil. Objeví se však nečekaně komplikace: na scénu vstupuje speciální komando Modrá legie - skupina bývalých elitních výsadkářů, vedená psychotickým cílevědomým zabijákem. Pouhá hra na nebezpečí končí. Začíná opravdový boj o přežití... (MIDO FILM)

kaylin

Don Coscarelli je frajer, o tom žádná, a já ho mám moc rád, ale nemůžu si pomoct, něco mi tam chybělo. Komická rovina dobrá, dramatická také, ale dohromady to prostě nefungovalo. Jednotlivé sekvence zvlášť jsou super, ale jako celek prostě máte pocit, že to někdo sešil blbě k sobě. No, ale Lance Henriksem se tam vyjímal skvěle. ()

GeorgeHans

Survival in the wilderness is a matter of heart, not hardware. Béčkové osemdesiate roky vo svojej plnej kráse, s primitívnym scénarom a teatrálnymi dialógmi. Videnia hodným ho tak robí režijná svižnosť (Coscarelli film natočil po svojom vrchole Phantasm II) a hŕstka obyčajných ľudí, ktorí pod pôsobením ultra-sympatického Henriksena a krásnej californskej prírody (plus zopár na zabíjanie cvičených maníkov) nachádzajú hrdinov vnútri každého z nich. Lesná pohoda. 70% ()

kosta73

Bereme-li v úvahu předchozí i pozdější filmy Dona Coscarelliho, co do obsahu, tak se tento snímek značně liší, co do zábavnosti je ovšem minimálně srovnatelný. Příběh dobře odsýpá, nenudí a některé rozpačité herecké výkony spolehlivě vyvažuje Lance Henriksen, kterému bych jako jedinému uvěřil, že v divočině dokáže přežít. ()

monolog

Jeden z těch lepších filmů na téma "ztracená skupina různorodých obyčejných lidí v divočině se snaží přežít a dostat do civilizace, zatímco se jim do cesty staví nepřízeň osudu a skupina trénovaných cvoků". Pokud vím, tak to dávali na hallmarku někdy před sedmi lety (dnes je 2006), nebo nějaké jiné kabelovce. Na nově ani čt1 jsem to nezahlídl. ()

Gemini

U nás takřka neznámý film, pokud se nemýlím, šel přímo na videokazety. Příběh je trochu naivní, ale zábavný. Program "Boj o přežití" je kurz přežití v divočině - trocha toho hledání vody, slaňování, výběr vybavení a tak, prostě zívačka na kterou se může přihlásit každý od žen v domácnosti po starší vitální pány na penzi. Instruktora tohoto kurzu hraje Lance Henriksen. Dokáže s nožem hotové divy, ale hlavně je skvělý psycholog a znalec divočiny. Zápletka nabere obrátky ve chvíli kdy se ve stejné oblasti rozhodne provádět svoje cvičení "vojenská škola" Modrá Legie. Tihle klučíci se totiž s paintballem nespokojí a navíc je už od počátku "studia" učí, že za chyby se platí smrtí. Potom stačí pár "nehod", aby se začaly dít zajímavé věci. ()