Originální dynamická komedie z prostředí imigrantské čtvrti v Hamburku. Mladý Ibo se chystá točit kung-fu filmy, ale zatím se musí spokojit s reklamou na strýcovu restauraci. (5150)

Niktorius

Velmi svižná a zábavná komedie z pera Fatiha Akina, která se s přirozenou samozřejmostí a při zachování nadhledu dotýká i závěžnějších témat. V závěru už to občas křečovitě zaškube, většinu času jde ovšem o hravý a (díkybohu!) nekazatelský pohled na německo-turecko-řecký kulturní mix (přičemž hlavní hrdina Turek zbožňuje kung-fu filmy a vedlejší hrdina Řek provozuje arabskou restauraci :)), který oceňuju o to víc, o co víc si uvědomuju, že v ČR zatím nevznikl snad jediný netrapný film, který by nahlížel alespoň do té naší romské komunity... ()

Malarkey

Na jedné straně ulice v Hamburku je döner kebab a přes silnici má Řek vepřovej gyros a voní to tam tzatziky. Srážka dvou znesvářených národností uprostřed německého města, která se řeší jídlem. Za mě dobrý. O jídle to ve skutečnosti moc není, ale kung-fu reklamy neměly chybu. Kebab Connection je originální ve všech směrech a pokud si zvyknete na Iba, tak budete spokojeni. Festival Německá filmová pavlač ukázala, že v Německu se točí i kvalitní komedie! ()

wipeout

Veľmi príjemná komédia z "multikulti" prostredia Hamburgu. Narozdiel od vrcholne trápnej väčšinovej romantickej produkcie z Nemecka, ktorú máme možnosť sledovať na nemeckých kanáloch povečeroch, to tu srší originalitou a humorom. Bol som zvedavý ako sa autori pohrajú s multikulturálnym prostredím a čuduj sa svete dá sa natočiť aj komédia o takých závažných "problémoch" akým v súčastnej Európe vrejucí kotol národov a kultúr je. Aj keď to možno vyznieva v konečnom dôsledku ako naivné videnie a prikrášľovanie, ale veď v konečnom dôsledku tu máme pred sebou komédiu a to zábavnú i jemne romantickovýchovnú, ktorá poteší a príjemne vyplní jedno popoludnie či večer. 3,5* ()

DwayneJohnson

Kdybych měl dát téhle vydařené komedii jednoslovný název, použil bych asi slovo příjemná. Takhle na mě skoro po celou dobu působila. Už během prvních deseti minut jsem prostě věděl, že se mi bude líbit. Velmi sympatičtí a přirození herci, (což platí hlavně pro hlavního hrdinu) plus uvolněná, až úsměvná atmosféra, která se táhne skoro celým filmem. Není to sice komedie, u které se bůh ví, jak padáte ze židle, přesto je místy hodně vtipná. Aneb pohled na tureckou menšinu, tak trošku na odlehčenou notu. A ten trošku nepovedený konec? Ten jsem jako vůbec neviděl. ()

emma53

Střet dvou kultur, střet dvou osobností. Mírně ulítlá romantická komedie, která možná každého neosloví, ale mě pobavila v mnoha směrech i když některé momenty byly opravdu na hraně. Ibo, když myslel urputně na fotbal při stupni zemětřesení pomalu víc než 7 (kdo viděl, tak ví), šílené, ale úsměvné reklamy na jídlo ve stylu kung fu a celkově mám slabost pro Faitha Akina, tak jsem s ním a celým sympatickým hereckým obsazením hodila relax v příjemné atmosféře moc ráda. ()