Děvčátko, které bydlí na konci ulice

• Kanada The Little Girl Who Lives Down the Lane (viac)

V tomto kanadském thrilleru ztvárnila Jodie Foster titulní postavu - samotářskou, zarputilou a sama na sebe odkázanou dospívající dívku jménem Rynn, která žije sama ve velkém domě svého otce. Když do domu kdokoli přijde nebo zavolá, děvče vysvětluje, že má tatínka na služební cestě. Je opravdu daleko... hodně, hodně daleko. A maminka? Ta také... Rynn se své nezávislosti nehodlá vzdát a je odhodlaná udělat cokoli, aby si uchovala své strašlivé tajemství. To ale bohužel vyčmuchá její vlezlá sousedka paní Halletová (Alexis Smith). Dalším nebezpečím, které ohrožuje Rynnin klid, je sousedčin syn Frank Hallet (Martin Sheen), pedofil, který má v plánu děvče zneužít. Naštěstí je zde rebelující teenager Mario (Scott Jacoby), který je vždy připraven podat Rynn pomocnou ruku. Scénář k tomuto mrazivému thrilleru s dokonalou atmosférou napsal Laird Koenig jako adaptaci vlastního románu. (oficiálny text distribútora)

CageDepp

Průměrný filmek, ale za 14-letou Jodie Foster musim dát o hvězdu víc, když tak dobře zvládla hlavní roli. Docela mě překvapuje, že vůbec takhle mladá mohla hrát holku s mrtvolama ve sklepě a dokonce se nám tady i svlékla. Jako mladá měla zajmavý role ve stejném roce ve filmu Taxikář hraje prostitutku(a to jsem neviděl všechny filmy). Ale ten její pohled s těma krásnýma očima je krásnej v každém věku. ()

Ten Druhy

Na môj vkus príliš komorné a inscenačné. Moja zvedavosť však rástla každou minútou až do konca príbehu, ktorý je akoby naschvál otvorený. Hrôzostrašné a nevysvetliteľné veci sú skryté pod poklopom do pivnice, ktorá pre trinásťročnú Rynn slúži ako skladisko mŕtvol. Údajne ich zabalzamovala a podľa všetkého neskôr, spolu s priateľom, zakopala za domom. Zaujímavé, že režisér je v tomto veľmi opatrný, vlastne nič neukáže, iba naznačuje, ale pokiaľ ibe o nahotu je pomerne odvážny a Judie Foster, vtedy vo veku hrdinky Rynn, vyzlečie. Vo chvíľach, keď prichádza hrozba, zrazu hrá hudba ako v nejakej melodráme. Little Girl Who... je film herecky zvládnutý na výbornú a výborný je aj príbeh, ktorý ponúka, čo však nemôžem povedať o réžii. ()

J*A*S*M

V rukách jiného režiséra mohl být tento film vynikajícím psychologickým thrillerem. Bohužel Nicolas Gessner ze silného námětu nevytěžil mnoho. Je to takové nepřekvapivé, průhledné, obyčejné a mírně vykonstruované. Věk hlavní postavy mi osobně vadil, ovšem ne z toho důvodu, že by mě to nějak pohoršovalo, nýbrž prostě protože si myslím, že ve třinácti letech by se takto nikdo nebyl schopen chovat, nehledě na to, jak je ona dotyčná osoba "jiná". ()

blackrain

Ta Halletová byla ale vlezlá ženská. Sice Rynninému otci pronajala dům, ale to ji v žádném případě neopravňuje k tomu, aby si tam chodila, kdy chtěla a začala tam ještě ke všemu přestavovat nábytek. Strašně me zajímalo jak to byl s Rynninými rodiči. Malá Fosterka byla skvělá. Byla naprosto chladnokrevná a v podstatě při vypjatých situacích nehnula ani brvou. Bála jsem se, aby role, kterou hrál Martin Sheen nebyla vyhnaná až do krajností. ()

Tayen

Pokud hlavní postavě Rynn, šlo o to, aby ji respektovali, třebaže je dítě, tak Jodie Foster po tomhle filmu museli začít respektovat všichni, kteří o ní pochybovali. Film spíše než uzavřený příběh připomíná výsek v životě odtažité třináctileté slečny, která se možná bere až příliš vážně. Ale, kdo by se divil, když se dívce zabije otec, který jí vtlouká do hlavy výjimečnost a je na její osamělost pyšný, ve sklepě máte nabalzámované tělo vlastní matky a do domu se vám vtírá místní pedofil. Mám podezření, že Gessner ani nevěděl, co přesně chce natočit, dokud nedošel ke scéně, kdy Rynn dotěrného souseda odpraví. "Ano, tady to vypadá pěkně, u toho krbu s ohněm, co Rynn tak, krásně osvětlují vlasy ", rozplývá se režisér a vkládá vlastní slova do úst Martina Sheena. Film tak utne závěrečnými titulky, než aby vymýšlel nějakou složitější pointu, když všechno důležité už bylo prozrazeno v polovině filmu. Film je to skvělý, doporučuji na pozdní večer k čajíčku s mlékem a cukříkem. Atmosféra je přesně tak ledová jako samotná Rynn s břitkým jazykem. ()

• Jodie Foster, které bylo v době natáčení pouhých 13 let, se odmítla ve filmu objevit bez oblečení. Ve scéně, kdy se svléká do naha a odhaluje opálené pozadí, ji nahradila její nejstarší sestra Connie Foster. (Pavlínka9)
  • Ve scéně, kdy Frank Hallet (Martin Sheen) ukazuje Rynn (Jodie Foster) vlásenku a nehet, se na Frankově (Martin Sheen) pravé ruce střídavě objevuje a mizí zlatý prsten. (Pavlínka9)