Osmnáctiletá dívka Phoebe (Jordana Brewster) se rozhodne vydat do Evropy sedmdesátých let, aby zjistila, proč tam její sestra Faith (Cameron Diaz) před několika lety spáchala sebevraždu. Na cestě v Paříži potkává bývalého přítele své sestry s hippie přezdívkou Wolf (Christopher Eccleston), který se nabídne, že jí pomůže s odhalováním skutečností, které vedly ke smrti Faith. S postupným poodkrýváním stínů minulosti zjišťují nejen krutou pravdu... (Fallen_One)

vojta033

Jordana Brewster ještě před FF byla celkem příjemné osvěžení. Teď se mi sice zpětně tak moc scén nevybavuje, ale film mi příjemně uplynul. Vlastně mírně tragi-komická scéna, kdy se lehce omámena hrdinka omlátila o prosklené dveře (nebo výlohu?) se dobře pamatuje. Škoda, že není víc známí (podobně jako Nearing Grace), určitě by si našel spoustu fanoušků. ()

Hennes

Příjemný snímek s krásnou Jordanou Brewster v roli Phoebe. Ta se vydává do Evropy zjistit pravdu o smrti své sestry. Přes Amsterdam se vydává do Paříže, kde vyhledá bývalého přítele (Christopher Eccleston) své sestry Faith (Cameron Diaz). Ten jí postupně odkrývá celý příběh a zároveň propadnou vášni jeden pro druhého. V Portugalsku na místě sebevraždy Faith se Phoebe dozvídá celou pravdu a vrací se zpět domů. Výborné herecké výkony všech protagonistů a i když námět není žádná převratná novinka, snímek je lehce stravitelné melodrama, kterým si večer určitě nezkazíte. ()

Enšpígl

Musím poděkovat Cinemaxu za uvedení Neviditelnýho cirkusu, protože na film jsem měl spadeno poměrně dlouho, ale ani jsem nedoufal, že ho s ohledem na dramaturgickou potenci našich TV uvidím. Naštěstí Cinemax je opravdu dar z nebes a hodil mě film rovnou do pokoje. Bohužel mě příběh asi nezastihl v úplně nejpřijatelnějším citovým rozpoložení, protože mě to přišlo prostě takový nijaký no. Zkrátka jedna holka měla v hlavě trošku rozestláno a snažila si tam ustlat a nějak to nezvládla. Do toho její sestřička, u který sem pořádně nepochopil, co svou cestou vlastně chtěla dokázat a už to prostě nebylo pravý pistaciový, ale na druhou stranu si nechávám otevřený dveře, protože příště mě může Neviditelný cirkus drapnout do srdce. Pevný názor mám naopak na herecký výkony, tam není co vytknout. Mě jako fans Cami, sice trošku mrzelo že Cami neměla až tak velký prostor jak jsem očekával, ale zase tam měla dost scén na to, aby se předvedla jako vynikající herečka. ()

markotter

Ten film měl jednu chybu - nerozpracovával hlouběji dost závažná témata - jednak téma terorismu a jednak téma nevěry, jen tak proplynul událostmi, ale musím říct, že proplynul docela zajímavě a poutavě. K tomu hlavní hrdinka byla opravdu k nakousnutí, takže absence nějakých hlubších sond do výše zmíněného zas až tak moc nevadila. ()

Fallen_One

Je ohromná škoda, že filmy jako je tento jsou tak málo známé a valná většina lidí o nich nemá ani nejmenší ponětí. Příběh dívky, která se vydává do Evropy, aby přesně zjistila, jak její sestra zemřela, je možná trošku obehrané téma, ale je podané...abych tak řekl...barevněji než jiné snímky. Trio, dejme tomu kvarteto Brewster-Eccleston-Diaz-Belle tomuto snímku vládne a už dlouho jsem neviděl něco tak obyčejně neobyčejného, jako je toto. Scénář perfektní, stejně tak herecké výkony. Některé scény si scénáristi a režisér mohli odpustit, ale samotný konec to k pěti hvězdám přece jen vytáhl. ()

• Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Jennifer Egan. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v Amsterdamu v Nizozemí. (Terva)