Neutuchající žízeň

(festivalový názov)
  • India Pyaasa (viac)

Mistrovské dílo režiséra Guru Dutta, jež vypráví o touze po lásce, uznání a vnitřním uspokojení. Existuje těsná paralela mezi hrdinou – básníkem, outsiderem, který se snaží vydobýt si místo ve společnosti – a samotným režisérem, outsiderem, snažícím se odhodit nálepku nezávislého tvůrce ve světě filmu. (oficiálny text distribútora)

Dr. Hawkeye

Zneuznaný básník Vijay se rozhodne po mnoha životních útrapách spáchat sebevraždu. Shodou okolností se mu to však nepodaří, ale díky zapůjčení svého saka bezdomovci (který skončí pod vlakem) je považován za mrtvého. Po jeho domnělé smrti se stanou z jeho básní bestsellery. Po pomoci přítele se dostává na výroční oslavu své smrti a sestupuje k lidem jako deus ex machina. Přestože je jeho identita nakonec potvrzena on sám ji popře. Odmítá žít ve společnosti, kde se bratři mění v cizince a přátele v nepřátele. Otevřená kritika špatné morálky a bohatství naráží na poměrně dlouhou stopáž a pomalý rytmus filmu. ()

malamia

Krásné, mám ráda staré indické filmy. A dávám plný počet, přestože můj zážitek byl tak na čtyři hvězdičky, protože pokud by byly přeložené i ty písně bylo by to na sto procent na pět hvězdiček. ()

M.E.J.L.A.

Dlouho jsem měl nutkání dát pět hvězd, ale ta společenskokritická rovina v druhé půlce byla i na mě až příliš. I přesto vynikající film - skvěle natočený (hlavně úžasná kamera) a pro Dutta očividně hodně osobní. A vůbec se nedivím, že se z Waheedy Rehman stala v dalších letech herecká hvězda první velikosti. ()