The Candy Snatchers

• Austrália The Candy Snatchers (viac)

Němý, autistický chlapec narazí na dospívající dívku, kterou unesli a zaživa pohřbili tři mladí psychopatičtí zločinci, kteří chtějí od jejího bohatého otčíma získat diamanty. (JasonCZ)

Karlos80

Neznámý poklad a přitom opravdu zajímavý, film není žádný hard exploitation thriller, s množství akce a krve, tady je ale nezvykle opravdu dost vtipu, černého humoru a komických scén (takže něco ve stylu "Cani arrabbiati" vážně nečekejte), ale celé je to docela přesvědčivě natočené, malý kluk postižený autismem jako jediný svědek únosu šestnáctiletého děvčete a jak se nakonec ukázalo zcela zásadní postava v dalším vývoji filmu-bohužel jen těžko se může ze svými pocity díky své nemoci někomu svěřit, jeho neurotická a hysterická matka, trio únosců amatérů a smolařů, z nichž jeden je sexuální násilník a zvrhlík, další naopak takový druhý táta unesené holky, kde se projeví i nějaké ty city, a pak tu máme ještě ženu únoskyni, smyslnou a nekompromisní bloncku Tiffany Bolling ("Bonnie's Kids" nebo "Centerfold Girls") -sestru mladého sadisty, a nakonec nevlastní a vypočítavý otec dcery, který jak je vidno je mu to celé šumafuk, charaktery všecky do jednoho docela na pěst. ps: Celé se to tedy nese ve spíše v poklidném tempu, ale finále je opravdu velké a povedené, nelítostný a vyloženě zlomyslný konec, tu opravdu dost dobře zafungoval, že až takovýmhle směrem se to celé bude odebírat, to jsem fakt ani ve snu netušil a podle mě ani nikdo jiný s tou nejbujnější fantazií. Myšlenka byla vážně dobrá i když nešťastná, bezcitná a nekompromisně tvrdá. Film končí (pro diváka velkým překvapením) a musíte si přinejmenším dvě věci domyslet, krom té jedné hlavní, tam je to jasný, a sám za sebe říkám že takový krutý osud si snad ten dotyčný člověk ani nezasloužil. ps: K tomu znásilnění Candy, ano je odvážně a tvrdé na svou dobu, ale navíc je to o to horší, že tomu přihlíží i to malé dítě, to je docela těžká věc, a něco podobného jsem dotud ve filmu neviděl! Jako fanoušek 70's drive-in grindhouse éry jednoznačně doporučuji a dávám palec nahoru a kdyby to bylo vyloženě jen expliticní jako již zmiňovaná italská kultovní klasika, neváhám dát známku nejvyšší, tohle je prostě skvělý a povedený film. ()

Flipnic

Dost neznámej 70.kovej americkej exploitaition. Není to špatný, ale není to taky kdo ví co ... problém je asi hlavně v tom, že se film strašně táhne a často se dostavuje nuda. Dialogy vůbec obecně ve filmu jsou snad jen výplní zvukové stopy. Násilí a brutalita nedosahuje takových extrémů, jako u mnoha 70. kových konkurentů, napětí prostě nefunguje. Snad úplně všechny postavy ve filmu jsou nějak ujeté a "vymagořené", fakt tam není jeden normální nebo hodný člověk ... A to od malého klučiny počínaje, který zde nenápadně vytváří asi tu nejdůležitější postavu v rámci poselství filmu, až po únosce mladé dívky či jejího otce. Prostě samej hajzl, šmejd, perverzák nebo kriminálník... Děj se rozběhne trochu do obrátek až na samém konci, který je výborný a neuvěřitelně výstižný. Nevím, kolik diváků to v tomto filmu postřehne, ale ten "vymagořený" klučina, na kterého furt řve "vypitomnělá" histerická máti, ten je vlastně hlavním středem filmu, i když v něm působí tak trochu zbytečně ... Tvůrci nám vlastně prostřednictvím tohoto chlapce a jeho osudů dávají jednu z odpovědí, jak a proč se stávají z lidí kriminálníci, násilníci a vrahové ... To podání a myšlenka se mi moc líbila a málem dík tomu u mě film dosáhl na čtvrtou hvězdu, ale nakonec objektivně ne. Opravdu je to takový průměr, spíš starý pokus o thriller. Jinak znásilnění je hodně drsné, na dobu vzniku hodně odvážné ... Vynikající úvodní a závěrečný soundrack, otřesné herecké výkony ... Rozhodně zajímavý film, ale nic extra ohledně zábavy pro žádnou sortu diváků ... ()

gumli

Je to thriller,ale s komickými prvkami.Únos 16-ročného dievčaťa troma zločincami,dvoma chlapmi a jednou ženou.Dúfajú vo veľké výkupné vo forme drahých šperkov.Lenže otec dievčaťa je jej nevlastným otcom,takže naopak dúfa,že dievča zabijú,čo by bolo preňho výhodou.Film ale hodne kazia komické prvky,dôvod prečo je to tak nepoznám.Pretože v podstate to nie komédia,nejako to tam nepasuje.Zaujímavé je,že vo Veľkej Británii je zakázaný dodnes.A to v tomto filme nie je nejako moc násilia.Tak primerane.,plus znásilnenie dievčaťa.Dej je nepredvídateľný a zločinci totálne vyšinutý, pohreb zaživa,mentálne postihnuté decko a ešte zopár kontroverzných tém.Je to taký hodne zlomyseľný film s nešťastným koncom.Mladej dievčiny mi bolo ľúto,ale film je film. ()