Všechno to začíná v newyorském metru. Pro většinu cestujících je to další z mnoha obyčejných dnů, které se ničím nebudou lišit od těch předchozích. Možná jen tím, že mezi nimi sedí klaun. Má obrovské rozbité boty, pestrobarevný klaunský kabát, namalovaný obličej a červený nos. Narozdíl od lidí je klaun veselý a má důvod. Chystá se totiž spáchat nejodvážnější bankovní loupež v dějinách. Všechno má dokonale promyšleno, všechno je vyzkoušeno a všechno také klape. Alespoň zpočátku. Banka je vyloupena a Grimm se svými komplici, Loomisem a jeho dívkou Phyllis doufá, že zatímco bude policie s běsnícím policejním šéfem hledat klauna, oni už budou sedět v letadle směřujícím daleko za hranice. Jenže to všechno nakonec dopadne úplně jinak. V newyorských ulicích se proti nim totiž všechno spiklo. Auto, kterým chtěli ujet bylo odtaženo, taxikář jim nerozumí a řidič autobusu hodlá jezdit přesně podle předpisů. A navíc vše komplikuje Phyllis, která hodlá opustit smolaře a nešiku Loomise, protože miluje Grimma. Zdá se, že útěk je nemožný, přestože letiště je tak blízko. (oficiálny text distribútora)

cure

Další márny filmový pokus o remake úspešného európskeho filmu po americky. Už len ten výber hercov je tak, tak, tak veľmi americký, že to nemôže byť úspešné. Úplny odpad to nieje, americká profesionalita tam cítiť je, ale kto raz videl originál jednoducho viacej ako 20% nedá, aj keď tam hraje Bill Murray. ()

peetriss

Další z velké řady amerických nepovedených remaků úspěšných evropských filmů. Bezva fintu mám osobně velice rád, Jean-Paul Belmondo podal svého Klauna natolik dokonale, že si na něm zákonitě musel v remaku vylámat zuby i takový herec, jakým je Bill Murray. Tvůrci Rychlé změny se snaží nacpat do svého filmu mnoho amerického či Ameriku kritizujícího a popichujícího, bankovní část je zkrácena a větší důraz je kladen na peripetie okolo zmizení z města směrem k novému životu v přepychu. Zde scénáristé dávají průchod své vlastní fantazii, nekopírují původní film, zcela vypustili šíleného Laskyho, naopak přidali mnohé další problémy komplikující Grimmovi a spol. život, z nichž některé jsou povedené a vtipné, jiné naopak. Nebýt francouzsko-kanadské Bezva finty, tu třetí hvězdu by si film vybojoval, ale protože Rychlá změna je remakem, srovnání s původním filmem se prostě ubránit nemůže a nevyznívá pro něj příliš dobře. Bill Murray se snaží film držet, co to jde, Geena Davis je pohledná, Randy Quaid je rušivý a potěšila přítomnost Jasona Robardse. ()

sud

I když to Francouzskému originálu nesahá ani po paty, je to docela dobře koukatelné. První půlhodina je výtečná stejně jako v originále, avšak ke konci to značně slábne. Tam kde originál zesiluje, tam remake vyznívá do prázdna. Billa Murraye mám docela jako komika rád, ale na Jean Paul Belmonda nemá ani omylem. Geena Davisová co se týče půvabu se může rovnat Kim Catrallové, nemá však její charisma. Nenáročná podávaná, pobavíte se, ale jednou vidět stačí. ()

Slartibarkfast

Pokus o americký remake Belmondovy Bezva Finty se příliš nepodařil, ale neřekl bych, že je to přímo propadák. Film měl i světlé chvilky a Bill Murray je skvělý herec, který dokáže i podprůměrný lívanec kravského lejna povznést alespoň na borůvkový koláč z Tesca. Sice je poněkud vysušený a všichni víme, jak uměle chutná, nicméně je to pořád lepší, než se ládovat trusem z tura. Poněkud novým prvkem je pak celkem zdlouhavý útěk všech zúčastněných. Komediálních prvků zde naservírováno poskrovnu, ale to už je Murrayeho styl. Nedělat před kamerou skoro nic a přesto být docela vtipný. Zde to příliš nepůsobí, ale i tak je to solidní průměr. Odpočinková komedie, ale pokud se chcete zasmát u skoro totožného filmu s lepším provedením, rozhodně zvolte Belmonda. 50% ()

Shit

Tak tahle slátanina je fakt až ubohá, nevim proč se museli opičit po skvelým a salvným filmu bezva finta a dělat stupidní americkej remake, kterej bohužel má s Beza Fintou společný jen příběh a všechno ostaní včetně herců jsou absolutně odfláknutý, Geena Davis je hodně průměrná a vůbec nevyniká a Bill Murray to rozhodně nezachrání a ještě k tomu se nevyhne srovnáním s Belmondem a tomu nesahal ani po kotníky.a to i když se snažil asi nejvíc ze všech herců. Podle mě se tohle ani nemuselo točit, natož vysílat v televizi ()

• Bill Murray v tomto filmu debutoval jako režisér. (Pumiiix)