Irwin M. Fletcher, kterému nikdo neřekne jinak než Fletch, žije v Los Angeles a je novinářem zcela oddaným své profesi. Je pověstný nejen tím, že zcela opovrhuje termíny uzávěrek, ale také neobvyklými metodami k získávání informací, mezi nimiž nechybí různé převleky a občas poněkud neobvyklé falešné identity. Před časem pod jménem Jane Doe uveřejnil sérii článků, které způsobily značný rozruch a stály postavení několik mocných. Nyní je Fletch znovu v akci. Přestrojen za bezdomovce žije jako obyčejný vandrák a potuluje se po pláži, aby mohl nenápadně sledovat obchod s drogami, který tu kvete. Jednoho dne se však Fletch ocitne ve zcela nečekané situaci, když ho osloví bohatý manažer významné letecké společnosti Alan Stanwyk a požádá ho o dobře zaplacenou službu. Nabídne mu sumu 50 000 dolarů a letenku do Brazílie, pokud ho Fletch za týden zastřelí. Má prý nevyléčitelný nádor na mozku a nechce zemřít přirozenou smrtí ani sebevraždou, protože by pak jeho manželka nedostala vysokou životní pojistku. Kdyby ovšem Alan Stanwyk znal Fletchovu skutečnou profesi, asi by si svou nabídku rozmyslel. Zvědavý a z profese nedůvěřivý novinář má totiž pocit, že něco není tak úplně v pořádku a tak nabídku přijme a s vidinou dalšího trháku se pustí do pátrání. Nedá mu příliš práce zjistit, že Stanwyk je absolutně zdravý a navíc se dostane na stopu naznačující, že bohatý manažer je zapleten do obchodu s drogami, který se Fletch pokoušel odhalit předtím, než byl bohatým manažerem osloven. Zbývá odhalit, jakou roli hraje velmi drahý pozemek v Utahu, kdo je Stanwykovým komplicem v obchodu s drogami a co se vlastně ve skutečnosti skrývá za jeho nabídkou. To vše v rychlém sledu převleků, automobilových honiček a nečekaných setkání se Stanwykovou manželkou Gail. (oficiálny text distribútora)

Oskar

Nechci se opakovat, takže nebudu usedavě oplakávat talent Chevyho Chase, zmarněný ve více či méně slabých filmech. Spíš se podivím, proč právě Fletch mu přinesl takový úspěch. Ano, povedená místa se najdou (v situacích, kdy Fletcher použije nějaký převlek a bizarní pseudonym), pár replik nadějně zadoutná... Ale vzato kolem dokola je to jen typický produkt osmdesátých let: bohorovný novinář-detektiv v džínách a teniskách nedbale spolupracuje s podsvětím, frajírkovsky balí Geenu Davisovou a nám je to vlastně stejně jedno jako jemu. 40 % ()

Lacike

Chevy Chase tentokrát nehrá svojho klasického namachrovaného idiota, ale novinára, ktorý sa v prestrojení snaží odhaliť hneď niekoľko prípadov u ktorých sa nakoniec ukáže, že spolu súvisia. Páčilo sa mi vidieť Chevyho v serióznejšej polohe chlapíka, ktorý je inteligentný a toho svojho klasického idiota miestami v rôznych prevlekoch len predstiera. Príliš ma ale nezaujal ústredný prípad boháča, ktorý si Fletcha v jednej z jeho identít najme na svoju vraždu. Aspoňže to pošťuchovanie Fletcha s nie dvakrát bystrými policajtmi je zábavné. Ústredný nápad je celkom zaujímavý a asi by to lepšie fungovalo na ploche 40minútových epizód seriálu, pretože vo filme je veľa línií, ale všetko je podané len na pol plynu. Nie je to ani dostatočne napínavé a ani zábavné. 6/10. ()

Joe321

Typický Chevy Chase, u kterého si odpočinete, i když to zase není taková za břicho se popadající komedie. Na komedii to má lepší zápletku, ale zároveň spoustu dobrých dialogů. Soundtrack jsou osmdesátky v plný síle. Slabší čtyři, protože tenhle styl mám rád. -"Why are you doing this, Mr. Fletch?" -"I like men. I like to be manhandled. I like you." ()

Blazkowicz

Až na pár vtipných scén (honička v autě) je to slabý průměr. Děj je nezajímavý až tak, že jsem skoro nepochopil o co tam vlastně šlo. Od dvou hvězdičkového hodnocení to zachraňuje jen pěkně osmdesátkové L.A. a dobrý osmdesátkový soundtrack. A to je asi tak to jediné, co si z filmu budu pamatovat. 3-* ()

P1tr

I přes angažování Chevyho Chase je Fletch překvapivě nenápadnou komedií, která příliš nezaujme detektivním příběhem ani humorem a je filmem, který absolvujete bez újmy a po jeho skončení si budete jen těžko vybavovat, co se v něm vlastně stalo. Jako podkres pří žehlení je to vhodné, ale jako plnohodnotný zážitek hodný vaší plné pozornosti už snímek tolik nefunguje. ()

Jason Sudeikis novinářem v převleku

Jason Sudeikis novinářem v převleku

12.03.2014

Mezi nejznámější role Chevyho Chase bezesporu patří losangeleský novinář Fletch, jehož proslavila především láska k bizarním převlekům. Komediální legenda si románového hrdinu z pera Gregoryho… (viac)