Ferchaux je bohatý a především mocný podnikatel, který svou pozici získal především díky kontraktům na velké africké přehrady. Řada lidí ve vysokých finančních a politických kruzích se ho bojí. Mnoha lidem záleží na tom, aby byl zničen. Jeho Achillovou patou je jeho mladší bratr, který na rozdíl od Paula, jenž se toulá po celém světě, žije svůj ustrašený život v Paříži. A tam také policie zasáhne jako první. Paul si je velmi dobře vědom, že bratr dlouho ve vězení nevydrží, na to je příliš křehký a psychicky labilní. Paul je v krizi a potřebuje se obklopit silnými a oddanými lidmi. Když mu dá výpověď jeho řidič a vlastně pravá ruka, přijme na jeho místo ambiciózního mladíka, který ví co chce a který postupně ztrácí zábrany. Osudovou se pro něho stává i Maud - finanční poradkyně a zároveň milenka toho "správného" muže, kterého Paul potřebuje. Vysoká hra začíná. (oficiálny text distribútora)

padmé

Ty čtyři hvězdičky dostává tohle dílko za herecké umění Jeana-Paula Belmonda...mám ho prostě ráda, i když pohled na něj je pro mě velmi smutný..Jinak jde o celkem slušný film, ale přece jen se mi více líbil první díl, kde Ferchaux ukazuje jak moc jsou jeho prsty dlouhé. Ve druhém díle, který se odehrává možná v Africe, dojde k úplné Mikově proměne v člověka bez veškerých zábran. Ukazuje, jaká je skutečná moc peněz... ()

altaica

PRO MUŽE:Časově poněkud rozvleklé drama plně postavené na geniálním hereckém projevu Jean-Paul Belmonda – především v prvním dílu. Pád z výšin a ohrožení vlastní existence se mění ze šachové partie na karetní hru bez trumfů co se nedá vyhrát a složit karty není v repertoáru muže Belmondova formátu. V druhém díle ustupuje do pozadí a nechává prostor Naceriho neherectví a gradování příběhu do závěrečného finále. Po 38 letech, kdy hrál nejprve mladšího z parťáků, si Belmondo vyzkoušel i druhou stranu mince. A stálo to za to. Škoda jen, že to byl pouze tv film a na snímku to bylo znát.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: JPB v předposledním filmu své zářné kariéry si střihnul opět muže těžké váhy ze světa kapitánů průmyslu, kteří vodí své loutky na politickém divadle. Tvrdý, nelítostný a vždy o dva kroky napřed před svými soupeři. Takový muž může být nebezpečný i po smrti. Jenže i tací mohou dojet na zradu, i tací mají své slabé místo. Vám se, madame, jistě bude líbit hlubší ponor do charakterů postav v mezních situacích i když na úkor akce, obvyklého hláškování a Belmondovy obvyklé svůdcové eskapády. Vřele doporučuji.          HLÁŠKA: S důvěrou nikdy nepospíchám a o věrnosti už vím své. Každý myslí hlavně na sebe. Svět nikdo nepředělá.// Ty mlč. Jsi tak bezvýznamný, že zajímáš jen sám sebe.// V tom je problém. Pořádnou černotu, tu zvládnu, ale sviňárničky okořeněné transparentností a lidskými právy, to není můj styl. ()

DonPedro

Pasuje Belmondo Naceriho na svého nástupce ? I u nás vydaný Simenonův román se prvního filmového zpracování dočkal v roce 1963, Belmondo si v něm zahrál mladšího z ústřední dvojice - a nijak se netajil svými výhradami k Melvilleovým zásahům do předlohy. Proto nebylo až takové překvapení, že v roce 2001 vstoupil o kus dál po proudu do stejné řeky, roli bezohledného mládí předal Nacerimu a sám si střihl zkušené stáří. Samotný snímek stojí za pozornost i kvůli tomu, že jde o první Belmondovo angažmá v televizním projektu od Tří mušketýrů z roku 1959 – a vzhledem k jeho zdravotním potížím může klidně jít i o film poslední. V tom případě zakončil svoji kariéru docela symbolicky a nade vší pochybnost důstojně. ()

Snorlax

Výborný první díl je sražen druhou částí, v níž má hlavní roli Naceri. Všichni okolo Naceriho by se mohli strhat a uhrát k smrti, ale jeho příšerné kreace stejně budou negativně ovlivňovat dojem z celého snímku. Ať se děje, co se děje, Naceri má připraven široký rejstřík pokleslých koutků, od úrovně "pouze po bradu", přes střední míru "do pasu" až k vrcholu jeho umění "ke kotníkům". Auvajs! Proč to enormně nesympatické jelito kazilo jinak výtečný film? ()

Mikecat

Výborne nakopnuty pribeh mecenasa na ustupe ktory sa snazi zachranit nemozne este umocnuje Belmondova charizma a napriek chybajucim akcnym scenam rychle prestrihy a rychle zmeny pribehu udrzuju divaka v napeti aj po nastupe nedockaveho cielavedomeho Samyho Naceriho, ktory hlada sam seba. Prva cast na 4 ****, nemohol som sa dockat casti druhej v ktorej som bohuzial cakal, kedy reziser uvolni rucnu brzdu a zaradi dvojku, ale prevodovka sa zasekla a motor filmu uz len dochadza zotrvacnostou do garaze domku na samote ostrova dvoch chlapov stareho a mladeho, kde jeden nechce byt sam a druhy potrebuje pravidelny prisun hotovosti na neviazany zivot, kde jedinym osviezenim je Maud - Ferzovu akcionarku potahujucu za nitky mocnych muzov z predoslej casti, aby sme sa dockali spackaneho zaveru,ale tato Belmondova hlaska nema chybu: "Ukaz mi co je to ten internet"..."aha to je vlastne velka popelnice, kazdy tam neco hodi a pak ostatni se v tom prohrabujou!"cast dva: 2 **-sklamanie. ()