O hodinu som späť

• Česko Za hodinu jsem zpátky (viac)
Maďarsko, (1973–1975), 17 h 54 min (Minutáž: 56–101 min)

Scenár:

József Pintér

Hudba:

Frigyes Hidas

Gábor Harsányi, Lajos Őze, László Márkus, Ádám Szirtes, Erzsi Orsolya, István Szatmári, Imre Sinkovits, József Petrik, Gyula Benkő, Zoltán Basilides (viac)

Seriál představuje Maďarsko ve druhé světové válce očima mladého muže Vince Lánga (Gábor Harsányi) v satirickém duchu. Přestože se jedná o prvoplánovou oslavu komunistické strany, tvůrci se snažili, aby zlo a dobro nevedlo ostrým řezem mezi nacisty a komunisty, ale že dobří a špatní mohou být na obou stranách barikády. (sator)

igi B.

Vince Lang! Co já se ho nahledal! Tenkrát pro nás žáky darebáky symbol retardace, prožívaný v telemánii našeho dětství... Nepochopená patafyzická záležitost. Kdo neviděl, neuvěří... Vybavuji si to už značně matně, chtělo by se vidět znovu, i s tím bizarním dobovým šašským dabingem... 8--] . . . Ale tu hlášku používám už nějakých těch pětatřicet let. Nelze zapomět... Tož, "egy óra múlva itt vagyok"... ;o))) - - - - - (Poprvé vídáno kdysi tenkrát na naší ČST samojediné, (ne)komentář zde jako druhý - 23.6.2009) ()

Flego

14-dielny seriál maďarskej televízie sa natáčal v rokoch 1971-1975 a u nás v bežal v roku 1975. Príbeh miešal žánry, odohrával sa počas vojny, mal dobrodružný charakter so satirickým podtónom a svojim prístupom si zaslúžil úprimnú pozornosť divákov. Charakteristickým prvkom bola hláška hlavného hrdinu na konci každej časti "O hodinu som späť". Štvrtý komentár. ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 16.9.1975, réžia českého znenia (ČST Brno 197?) = MILAN MESSANY, JAN FUKSA (7.2.2009) ()

sator

Jéminkote ..Seriál o maďarském popeláři a odbojáři Vince Langovi za II.světové války, a jeho prostoduchosti i statečnosti .Typické pro seriál bylo, že ho vždycky zatkli a on na závěr epizody volal " Za hodinu jsem zpátky".ale uplynulo poněkud více času... Čtrnáctidílný černobílý maďarský televizní dobrodružný filmový seriál natočený mezi lety 1971 a 1974 . Série představuje Maďarsko ve druhé světové válce očima mladého muže Vince Lánga (Gábor Harsányi ) v satirickém duchu.Přestože se jedná o prvoplánovou oslavu komunistické strany, tvůrci se snažili aby zlo a dobro nevedlo ostrým řezem mezi nacisty a komunisty, ale že dobří a špatní mohou být na obou stranách barikády. ()