Rychlý a mrtvý

(TV film)
  • USA The Quick and the Dead

Wyoming roku 1876. Rodina McKaskelových Duncan, Susanna a jejich malý syn Tom, přijíždí v přistěhovaleckém voze do opuštěné krajiny, ve které vládne banda doktora Shabitta. Ta jim ukradne koně, ale Duncan je za pomoci tajemného pistolníka Cona Valliana dokáže získat zpět. Shabitt přijde při přestřelce o dva ze svých mužů, a proto se vydá po McKaskelových stopách. Rodinu provází Vallian, který má nevyřízené účty s mužem, jenž se přidal k Shabittově bandě. (oficiálny text distribútora)

LiVentura

Velmi příjemný western s partou desperátů, kteří se rozhodnou pronásledovat přistěhovalce z Východu a obrat je o vše, v tom ale zasáhne jeden zálesák.. ()

T2

Rozpočet $-miliónov║ Sam Elliott si to tu kradne svojou postavou, je tu primerane ostrý aby upútal. Na TV produkciu dosť dobre zostavené. /70%/ ()

sud

Romantický western postavený na klasickém podkladu boje menšiny proti většině, tentokrát s jemným nádechem milostného trojúhelníku. Napínavá podívaná se skvělým a chlapáckým Samem Elliottem a Kate Capshaw - krásnou manželkou Stevena Spielberga. Jinak na TV poměry skvělý western z pera klasika žánru Louise L'Amoura, i když spíše pro ortodoxní žánrové fandy. P.S.: Pokud se vám film líbil, zkuste třeba "Neviditelné jezdce". 70%. ()

Stanley

Vcelku zajímavý příběh i ucházející postavy. Ale třeba záporňáci (banditi), kteří pronásledují rodinku přistěhovalců (což je hlavní zápletka filmu), jsou jako zloduši divokého západu dost vyměklí - kromě silných řečí se samým vyhrožováním a spřádáním nekalých plánů se nikdy nedopustí takřka ničeho zlého, kvůli čemu by se na ně divák měl zlobit, být na ně nahořklý a přát jim spravedlivou odpatu, jak už to většinou s filmovými padouchy bývá. Takže když začnou padat první mrtvoly, člověku je jich skoro líto :-) Trochu smělé agresivity projeví až v samém závěru, kdy je stejně každému jasné, jak to asi dopadne. Skutečný Divoký západ byl však jistě divočejší. ()

Marze

Našel jsem a půdě starý zápisník, kde jsem našel poznámku, že kdysi hrozně dávno jsem tento film viděl na videokazetě VHS. Už si vůbec nepamatuji o čem to bylo, ale myslím že se mi to líbilo. Hledal jsem nějaké recenze, ale bez úspěchu. Zde na ČSFD kde procenta hodnocení odpovídají i mému vkusu má film hodnocení 66%. Na britském Rottentomatoes od diváků 65%, takže dávám 60%. ()