Batman

• USA Batman: The Animated Series (viac)
USA, (1992–1995), 31 h 10 min (Minutáž: 22 min)

Predloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), Jerry Robinson (komiks) (viac)

Kevin Conroy, Efrem Zimbalist Jr., Loren Lester, Robert Costanzo, Mark Hamill, Richard Moll, Lloyd Bochner, John Vernon, Adrienne Barbeau, Brock Peters (viac)

Bruce Wayne přísahá, že pomstí vraždu svých rodičů, a celý život bojuje proti zločincům v Gotham City. (HBO Max)

Recenzie používateľa PKD k tomuto seriálu (31)

Batman (1992)

Tohle není sračička pro dětičky. Tohle JE Batman, jasný?! Neředěný, neporazitelný (kdy ho ani jeho největší nepřítel Schumacher nezničil) nezkurwený dle souč. pseudorasových a rádoby morálních měřítek a naprosto tím pádem, nekompromisní. Na TASku pro mládež a výš...jistě. Nic na tom nezmění ani fakt, že v posl. sériích se vizuál dosti zjednodušil a skoro až zdětinštěl. A dle mnohých, včetně samotných comicsových tvůrců, zřejmě jeho nejlepší inkarnace vůbec. 25 let stále sice váhám, ale silně se k tomuto názoru...přikláním. Počítám i do toho pochopitelně i tu genialitku Batman Mask of the Phantasm, která jest potomkem této brilantní TAS. Dabing sice není špatný, ale přemlouvati Kevina Conroye nebo Marka ´Jokera´ Hamilla je dle mého...zločin. A to nemluvím o trhlé psychiatričce Harleen Quinzelové.;-) Takže kdo není líný a umí aspoň trochu anglicky, jděte bez debat do originálu! ()

The Cat and the Claw: Part I (1992) (S01E01)

Hlas Catwoman aka Seliny Kyle je stejný,jakým mluvila na Carpentera (ano TOHO Carpentera) jeho 1. manželka.:) A střihla si i hlasovou roličku v dodnes nepřekonané hře, Arkham Asylum. ()

Heart of Ice (1992) (S01E03)

Absolutně brilantní a souhlasím s Markem Waidem,že toto je jednoduše,jeden z the best příběhů,které kdy o Batmanovi byly vytvořeny! Viděl jsem ho snad dodnes už 100x. Hlas Michaela Ansary (mj. Kang v ST TOS) je stejně neskutečný a v ničem si nezadá s Hamillem a jeho Jokerem. Nedovedu si vůbec představiti,že bych někdy sledoval tento brilantní seriál jinak,než v orig. Vlastně ho ani jinak, neznám. ()

Joker's Favor (1992) (S01E07)

Neskutečná prdel. A jako všechny díly s ďábelským žertéřem,automaticky na plnou palbu. Hlasový Oscar pro Hamilla! ()

Nothing to Fear (1992) (S01E10)

Scarecrow...po1.! A naštěstí ne...naposled. ()

Be a Clown (1992) (S01E11)

Další stálice v mém top tenu. A některé věty,co říká Joker na oslavě narozenin syna starosty Gothamu, si občas šišlavě říkám nahlas. Ano, jako blázen. Samozřejmě, že na Hamilla nemám ani omylem, ale někdy mi to prostě....nedá.:) ()

The Clock King (1992) (S01E14)

Též totální lahůdka. A tato postava má dokonce tu pochybnou čest,že byla v té krávovině Arrow a kdysi nekrávovině,Flash made in CW. A je sakra dobře,že to má i pokračování. ()

The Last Laugh (1992) (S01E15)

Další Jokerův šílený plán. Další zářez na pažbě. ()

Two-Face: Part II (1992) (S01E18)

Tak na tohle nemá ani Nolan. Tak neskutečně temnou psycho atmosféru jsem od té doby v nějakém animovaném seriálu nezažil. ()

Mad as a Hatter (1992) (S01E24)

Perfektní. Kloboučník nám utekl z Alenky,aby nám od této chvíle řádil v Gothamu. Sakra,tu holku jsem mu i přál.:) ()

Perchance to Dream (1992) (S01E26)

Příběh,který napsal šíleně geniální,nebo geniálně šílený J.R.Lansdale (mj.SP Bizarníma Rukama),nemůže býti špatný,nebo snad nedejsatan,průměrný a taky že není. Special quest star...Mad Hatter. ()

Night of the Ninja (1992) (S01E28)

Tak toto jest jeden z asi dohromady 3 dílů z celého seriálu,který mě nikdy nebavil. Já vůbec nesnáším rvát do Batmana,všelijaké samuraje,ninji apod.haraburdí. Toho mám dost ve Wolverinovi. ()

Dreams in Darkness (1992) (S01E31)

Tady se někdo inspiroval při tvorbě Batman Begins. A tento díl se zase inspiroval comicsem. Tak. ()

Christmas with the Joker (1992) (S01E38)

Jokerova vánoční říkanka je naprosto fenomenální a pokaždé se u toho textu řežu smíchy. Hl. u té části s Robinem. ()

Heart of Steel: Part II (1992) (S01E40)

Nádherná pocta Čapkovi. Je tu vynálezce Rossum,který jezdí autem s SPZ R.U.R. Klobouk dolů,amíci. ()

His Silicon Soul (1992) (S01E43)

Pokr. dvojdílu,Heart of Steel. ()

Off Balance (1992) (S01E44)

Talia Head po1. S hlasem Supergirl z 84. ()

The Laughing Fish (1993) (S01E46)

Předloha k tomuto dílu vyšla i u nás v Joker 75.výročí. ()

Tvůrce The Haunting má nápad na komiksovku

Tvůrce The Haunting má nápad na komiksovku

14.01.2021

Režisér a scenárista Mike Flanagan (The Haunting, Doktor Spánek) se až doteď soustředil převážně na horory, když se ho ale jeden z fanoušků nedávno zeptal, jestli by nechtěl natočit taky nějaký film… (viac)