V Gothamu se válka mezi kriminálními šéfy Rupertem Thornem a Arnoldem Stromwellem blíží ke svému konci a vyvrcholí, když se Stromwell pokouší zabít Thorna v restauraci pomocí exploze. Batman ho na poslední chvíli zachrání a za pomoci Stromwellova bratra (který je nyní kněz a přišel o nohu během železniční nehody, za kterou Stromwell nese tajnou vinu) se ho snaží přesvědčit, aby se vzdal života zločince a pomohl policii přivézt Thorna ke spravedlnosti tím, že bude proti němu svědčit. (Jan.Kanak)

molcan2

Som príjemne prekvapený, aká dobrá je táto epizóda, a to aj napriek absencii akéhokoľvek typického Batmanovho superzloducha. Je príjemné pozrieť sa na to, čo Batman v Gotham City podniká v pokojnejších časoch, keď pracujú len mafiáni a gangy. Tentoraz sa dostane do úlohy rodinného poradcu gothamského zločineckého bossa, ktorý dáva dokopy svojho brata kňaza a syna narkomana. Je to príbeh súrodencov, ktorí sa vydali dvoma odlišnými životnými cestami a jeden pomáha druhému nájsť vykúpenie. Páči sa mi, že mafiánsky boss nie je hneď získaný Batmanovými pokusmi o nápravu. Chce to čas a on je spočiatku nepriateľský a odmietavý. Výtvarné detaily boli naozaj pekné, napríklad flashbacky s prichádzajúcim vlakom. Je to pekný malý príbeh o Batmanovi, ktorý sa úhľadne zmestil do jednej epizódy & ukazuje nám tú stránku Gothamu, ktorá sa niekedy prehliadne, teda bežné typy zločincov. ()