Big Ben odbíjí půlnoc a na domě 44 v Half Moon Street je cedulka ordinace Dr. Juliana Karella (Nils Asther). Podle někoho to byl francouzský odvážný vědec, podle jiného vrah. Podle krásné dívky u klavíru to byl něžný snílek. Ta dívka je jeho láska Eve Brandon (Helen Walker). Karell je ve skutečnosti už 120letý muž, který ale zná tajemství věčného života a mladého ho udržuje starý lékař Kurt van Bruecken (Reinhold Schünzel) transplantacemi žláz zavražděných osob. Tentokrát má ale problém, opravdu miluje Evu, ale její portrét, který namaloval, nese jasné stopy stylu konkrétního malíře žijícího před sto lety. Navíc dívka je zvědavější a zvědavější a policie, která vyšetřuje vraždy, je blíž a blíž. Dostihne ho smrtelnost nebo se mu podaří žít se svou láskou? (Peabody)

strougy

Spíše thriller než drama pohybující se v podobných vodách jako adaptace Jekylla a Hydea či Neviditelný muž. Také zde se původně vědecké zanícení a touha zlepšit svět zvrhne zásluhou sobectví hlavního hrdiny do ničení nevinných životů, také zde se vše odehrává v pochmurném Londýně, také zde se dá nalézt poselství a morální ponaučení. Škoda, že nekvalitní verze, pravděpodobně stejná jakou viděl uživatel pepua, opravdu kazí dojem a vyloženě ničí určité atmosférické scény, ovšem i tak je to pro fanoušky podobných filmů solidní podívaná. Slabší 3*. ()

Campbell

Tak tohle mi vůbec nesedlo. Jsem ochoten akceptovat že film je to dobrý, a má své fanoušky, ale mě nudil k smrti. The man who could cheat death považuju za kvalitní film, ale tohle je nuda o začátku do konce. Film trvá nějakou hodinu a půl a celou dobu jsem čekal co se bude dít. Nakonec jsem u toho usnul. Film se mi prostě nelíbil a to jsem od něho ani nic nečekal. ()