obitus

V prestavce mezi natacenim dalsich a dalsich adaptaci povidek E.A.Poa si Corman a Price dali remake cernobileho kousku Tower of London (1939). Jde o vlastni zpracovani pribehu Richarda III, ktere se podle vseho lisi od Shakespearovi hry. Historicka ducharina bohuzel nema zadny horrorovy potencial a dokonce i Corman se prilis nepredvedl a film nudne plyne k ocekavanemu konci. Veskere kladne body tak dostava Vincent Price, ktery by na sebe strhaval pozornost i kdyby hral bezejmennou mrvolu v ruskem valecnem filmu. ()

Rogue

Do you have a courage to spend 79 minutes in the tower of London? Popravdě - znovu už ne. Ani Vincent se tentokrát příliš nepředvedl, ale nudou patrně neusnete. ()

darkrobyk

Historické drama stojí a padá se skvělým a démonickým V.Priceem. Klasická cormanovka, ve které se najdou odkazy na filmy podle E.A.Poa - Jáma a kyvadlo, Maska rudé smrti, Havran, Zánik domu Usherů...černobílá je fajn, ale u Cormana mám raději barvu. Strašidelnost navozuje jen hudba, sem tam prostředí mučírny, hrobky, či les nebo močál v mlze. Působivější než duchové jsou uvolněné okenice. Pro současného diváka asi nic moc, ale já jsem si příběh, který svižně odsýpal, užil. ()

Goldbeater

Stejně jako u původního filmu z roku 1939, i tady nechápu zařazení do hororu. Jde prostě opět jen o historické drama s možná trochu hororovými prvky, které ale nejsou vůbec výrazné. A snižovat hodnocení jen kvůli tomu, že někdo snímek chybně zařadil, to je opravdu kravina. Tower of London by si zasloužil daleko lepší hodnocení, než je padesát procent. Už jen kvůli skvělému výkonu Vincenta Price a velmi dobré režii Rogera Cormana. Kdybych už předem neměl nakoukaný původní film, který má stejný děj, dal bych klidně čtyři hvězdy. ()

Campbell

Remake Tower of London jsem kdysi četl že je to dost špatný, ale mě se líbil o něco více než originál. Máme tu sice méně známé herce, teda kromě Pricea který hrál už v původním. Tady hraje strašnýho hajzla ale díky jeho paruce jsem se musel pousmívat. A ostatní herci jsou povětšinou neznámí. Film naštěstí není tak zdlouhavý jako původní verze. A pár scén je tu celkem drsných(udušení dětí). Price zahrál záporáka jako vždy dokonale. ()

gumli

Je skôr taká historická horrorová dráma.Je to remake z roku 1939.Ale tento je trochu upravený.Richard,vojvoda z Gloucesteru sa chce stať kráľom Anglicka.Ale jeho cesta k trónu je vydlaždená mrtvolami.Nakoniec sa síce stane kráľom Anglická ako Richard lll,ale začnú ho prenasledovať duchovia zavraždených.Dosť slabý film.Keby nie Vincent Price,ktorý hrá Richarda,tak by to bolo za jedna. ()

Martin741

Taka dost historicka ducharina, lebo sa tu objavuje duch uz zomreleho astredovekeho anglickeho krala. kaszdopadne u mna je Vincent Prajs /Pit and the Pendulum, Maska Rude Smrti/ absolutna hororova leganda a maximalne ho uznavam. Kulisy na urovni, namakane, k tomu este vyborne tempo, kde sa stale nieco deje. Dialogy - tak kvalitne rozhovory som uz dlho nepocul, fakt ako hororovy funda som si opat prisiel na svoje. Herecky to drzi nad vodou Price a rezisersky zase skusena ruka Cormana : 70 % ()