Kačer Donald v kouzelném světě matematiky

• USA Donald in Mathmagic Land
všetky plagáty
Rodinný / Animovaný / Dokumentárny / Krátkometrážny
USA, 1959, 27 min

Zvědavý kačer Donald se vydává do tajemného světa fantazie. Dojde až do Kouzelného světa matematiky. A je to opravdu kouzelná země, kde mají stromy hranaté kořeny a v řekách proudí čísla! (oficiálny text distribútora)

MarekT

Skvělý naučný film s mojí nejmilejší animovanou postavou v hlavní roli. Cílová skupina je zde jasná - předškolní či školní děti, které se zde doví všechna základní, nám odrostlejším známá fakta matematického & geometrického řemesla. Z tohoto důvodu hodnotím čtyřmi hvězdami (původní vyšší bylo podle mě lehkovážné), o vzdělanost jde v životě především (moje motto). Mimochodem, jediný film, který jsem kdy viděl s japonskými titulky. ()

duddek

Tohle spolehlivě otevře oči všem, kdo považují matematiku jen za nutné zlo. Na své si tu přijdou snad úplně všichni, od hudebníků (Donald jamuje s pythagorejci!) přes fotografy, malíře, architekty a jiné designéry (působivé hrátky se zlatým řezem) po sportovce (šokující karambolová odhalení a mistrné šťouchy). To vše proloženo žerty typu parodie na Alenku a šachy (narážka je koneckonců patrná už v samotném názvu). A navrch Galileiho citát v originále! To jsem nečekal... Zkrátka, ať už je váš postoj k matice jakýkoliv, tohle jí ve vašich očích přidá hodně kladných bodů. :) "La matematica è l'alfabeto nel quale DIO ha scritto l'universo." ()

Teachman

Tento televizní dokument je vhodný nejen do hodin matematiky. Žáci se při něm mohou dozvědět zajímavosti o různých matematických jevech. Snímek může posloužit i jako motivace k učení. ()