Hlavní hrdina snímku, londýnský muslimský policista, se musí potýkat jak s obviňováním ze zrady svých souvěrců, tak s rasovými a náboženskými předsudky kolegů z policejního sboru. V oddělení mu nedůvěřují, protože je muslim, ale nedůvěřují mu ani v mešitě, protože je policista. (ČSFD)

kratina

Po akčním a dobře mířeném prvním výstřelu v londýnském metru (muslimové - tam walkman radši nepoužívejte!) film vrátí pistole zpátky do pouzder a místo střílení začne pouze pomalu vyprávět. Je to ale jen ticho před bouří, ve vzduchu stále visí hrozba a otravuje lidem život. Nabourává sousedské i pracovní vztahy, o příbuzenských ani nemluvě... Působivé a realistické. O tom, že teroristický útok páchá ty největší škody ještě dlouho po výbuchu. Strach, to je ta nejmocnější zbraň. ()

MickeyStuma

Vcelku povedený příběh na pozadí teroristických útoků v Londýně v roce 2005. Jak však upozorňuje titulek hned na začátku, jedná se o příběh smyšlený. To však nemění na faktu, že se zde upozorňuje na nedůvěru k muslimskému obyvatelstvu, čehož vznikají podezření z nekalých skutků každého jednotlivce. Hned úvodní scéna představuje událost, která by se mohla skutečně stát. Příběh sleduje obtížnost jednání policisty, který vyšetřuje ony muslimské hrozby, ale přitom je sám muslim. A tak je kritizován z obojích stran barikády. Snímek je spíše komorního rázu, takže nějakých monstrózních akčních scén, či policejních zásahů se divák nedočká. Vše je vystavěno hlavně na dialozích a tak výsledek vypadá značně televizně. Na kvalitě to však neubírá. Byť je tempo pomalé, je děj zajímavý a vkusný. ()

sona123

Natočeno podle skutečných událostí. Takže těžko bude divák překvapen, co se po úvodních minutách těch dalších víc než 100 děje. Líbil se mi Naseeruddin Shah, který je prostě báječný sympaťák a klaďas, no potom je tu řada klišé a trochu napínavý příběh. Problém je už v té podstatě - film o něčem, co se stalo a víme, jak to dopadlo, prostě podle mě nikdy nemůže moc bavit. A nic nového Shoot on sight nepřináší, kromě toho, že ne všichni muslimové jsou teroristi, ale to snad víme.... ()

jack_scott

Velice dobře zpracované drama na celkem originální téma, i když příběh samotný působí jako klišé...Což vlastně je, ale nic podobného tu takhle není, takže snímek je slušně originální. Zpracování i hereckým výkonům není co vytknout, a tak musím dát velmi solidních 75% a **** za snímek, jehož zhlédnutí skutečně neurazí, ba naopak. ()

Necron

Londýn - Nedůvěra mezi většinovou britskou společností a tamními muslimy, která zavládla po sérii bombových útoků v Londýně v roce 2005, je hlavním tématem thrilleru Shoot on Sight (Střílej bez výstrahy) indického režiséra Džagmóhana Mundhry. Hlavní hrdina snímku, londýnský muslimský policista, se musí potýkat jak s obviňováním ze zrady svých souvěrců, tak s rasovými a náboženskými předsudky kolegů z policejního sboru. Film bude mít na konci srpna v Británii premiéru, napsala dnes agentura Reuters. "Nedůvěřují mu v oddělení, protože je muslim, a nedůvěřují mu ani v mešitě, protože je policista," popsal režisér Mundhra složitou, schizofrenní situaci hlavní postavy Tárika Alího, kterého hraje indický herec Nasíruddin Šáh. Impulsem pro natočení filmu byla pro Mundhru náhlá proměna přístupu obyvatel Londýna vůči jeho osobě těsně... zdroj: www.ct24.cz ()

• Natáčení filmu probíhalo ve státech Pákistán a Anglie (ve městech Londýn a Hatfield) v květnu a červnu roku 2007. (GASTON73)