Charlotte, mladá skotská žena, která studovala ve Francii, žije během II. světové války v Londýně. Tady se zamiluje do Juliena, pilota britského královského letectva. Protože umí dobře francouzsky, je Charlotte zverbována britskou rozvědkou jako kurýr mezi Anglií a francouzským hnutím odporu. Kdykoliv se vydá za nepřátelskou linii, stává se z její mise i mise čistě osobní - na vlastní pěst pátrá po svém Julienovi, kterého sestřelili někde nad Francií. Charlotte se dostává na seznam gestapa a je tak v permanentním nebezpečí. Na své misi poznává všechny hrůzy války... (oficiálny text distribútora)

Laxik

Když vidím ve výprodeji DVD s obalem přeplácnutým vznášející se hlavou Cate Blanchett, které navíc stojí deset korun, v jeho nákupu mi nic nezabrání. Ani to, že se jedná o romanťárnu. Film je to ale hlavně dramatický a docela povedený. Nejvíc mu asi škodí, že není francouzská část namluvená francouzsky. Jeho druhým problémem je trošku hloupější scénář, který je ale aspoň trochu neobvyklý. Trochu. ()

POMO

Veľmi pekná kamera, kostýmy a vôbec historické vystihnutie dejiska a obdobia. Ale zápletka nemá motor a film je až do poslednej štvrtiny príliš televízne utlmený a nevýrazný. Dokonca ani Cate Blanchett z filmu nevyčnieva, akoby sa riadila pokynmi režisérky 'menej je niekedy viac.' Nebyť toho zdramatizovania na konci, nechal by ma film rovnako chladným ako čítanie nezáživnej knihy. ()

July

Velice dobrý film, ale znám i mnoho lepších s podobnou tematikou. Navíc má určitý nevyužitý potenciál (motiv situace, kdy každý lže každému, sleduje své vlastní zájmy a nikdy nevíte, čemu můžete věřit, se dal rozvinout a rozehrát do brilantního dramatu) a logika místy trochu zadrhávala (třeba scéna s četníky v domě). Je to víc romantický než válečný snímek. Mimochodem, britský pilot se jmenoval Peter, Julien byl člen francouzského odboje. Distributor se zase jednou vyznamenal (viz obsah filmu). ()

Thomassi

Cate Blanchett seskakuje coby britská agentka na francouzskou půdu, aby našla svého přítele letce, který se zde ztratil. Zamiluje se ale do odbojáře, se kterým prožívá dobrodružství a zklamání na okupovaném území. Vše probíhá na pozadí odbojové války. Musím se přiznat, že tento příběh mě nenadchnul. Až na nějaké pasáže jsem se celé dvě hodiny jsem se nudil. Celkový dojem zachraňuje jen ústřední dvojice Blanchett a Crudup a jelikož mám rád filmy z druhé světové války, dávám 55%. ()

Sarkastic

Na tenhle film jsme museli povinně se školou. A musím říct, že toho rozhodně nelituji. Silný a zajímavý příběh, slušné herecké obsazení (Cate Blanchett mě opravdu překvapila). Proč nehodnotím plným počtem? Protože Angličané (to jako odkoukali od Američanů?) si prostě nemohli odpustit happy-end, proto jen 4*. ()

• Film je inspirován skutečným příběhem nedávno zesnulé Novozélanďanky Nancy Wakeové, přezdívané "Bílá myš", která za druhé světové války působila jako špionka a členka francouzského protinacistického odboje. (Camulator)
  • Cate Blanchett počas nakrúcania zistila, že čaká svoje prvé dieťa, syna Dashiella. (Ninfa)