Loď Poseidon byla smetena do moře obrovskou vlnou. Zatímco na její palubě jsou stále pasažéři čekající na záchranu. Jenže o vyzvednutí lodi mají zájem spíš ti, kteří si brousí zuby na peníze, zlato a také malé množství plutonia... (oficiálny text distribútora)

nash.

Sotva převráceny Poseidon opustili filmaři i přeživší postavy, vrhli se na něj supi, aby z něj vykuchali vše co by ještě šlo zpeněžit. Ať je řeč o filmařích nebo o smečce postav, které vypustili do nepříliš originálního příběhu. Zatímco některé z postav bloudění troskami přežily, film šel ke dnu. Bez ohledu na to, že se ho nad hladinou snažliy udržet takové hvězdy jako Caine, Savalas a Fieldová. ()

FIBO

Osobně jsem na tohle pokračování nahlížel vždy spíš jako nadšenec Poseidon Adventure, jinými slovy, byl jsem rád za pokračování i za tu cenu, že to bude už něco úplně jiného. Ten film se mi ve finále líbí (proč, rozvedu níže). Samožřejmě uznávám názory, že pokračování je v mnoha směrech zoufalství, některé dění postráda logiku, někde je velká souhra náhod a vůbec celý námět je trochu na hlavu postavený. Nicméně... - při posuzování tohodle filmu si nemůžu pomoct, každý ho posuzuje ve srovnání s DP (PA). Když se na to osobně podívám jako na individuální snímek, zas "tak" strašné to není a svým způsobem je to i koukatelné. Nebudu vyzdvihovat něco, co se dá těžko vyzdvihnout, film jako takovej, špatnej sám o sobě není. Jak tu už padlo, podle názvu má každý obrovská očekávání a logicky těžko může někdo čekat nějakou filmovou podívanou, ze kterou by si asi sedl na zadek. Co se mě osobně na filmu líbí - Irwin Allen - jeho smysl pro katastrofičnost, ten člověk mě dokáže přesvědčit, že se tam něco děje a umí navodit atmosféru, která mě do děje vtáhne bez ohledu na to, jak už je děj (ne)zajímavej. Teď uvedu pár příkladů, který pro mě osobně byli příjemným překvapením - věrné zrekonstruování obráceného trupu lodi, i když se ve filmu objeví jen na pár chvil. Co dále zahřeje u srdce - staré známé dobré záběry na momentové "výbuchy" lodi. Kdo má pořádně nakoukáno PA, určitě pozná pár záběrů, které byly použité z prvního dílu při vlezu do strojovny (je tam jeden, jak je pohled na místo, odkud vycházejí, přičemž zrcadlově převráceně a se zavřenými dveřmi) že by filmaři spoléhali na divákovu něvědomost? Jinak - je tam spousta zajímavých scén, ale také bohužel spousta nudných scén, kdy oproti původnímu filmu se může stát, že se chvílema divák prostě nudí. Některé pasáže jsou možná zbytečně dlouhé, taky bych vytknul "jednotvárnost" interiérů. Člověku může opravdu připadat, že to celé natáčeli v malém ateliéru, kde akorát podle potřeby přemísťovali zdi a vytvářeli otvory do stropu nebo do země. Velkým plus ale pro film znamená hudba (až nečekaně). Jerry Fielding dokáže navodit přesně takové hudební podbarvení, které dokonale přilne krizovým atmosférám Irwina Allena, což vskutku tvoří hodně silnou kombinaci (možná proto jsem jedním z těch, kdo tenhle film neodsuzuje). Herecké výkony jsou spíš průměr, Telly Savalas je bravurní a žeru každej jeho úšklebek :o) Námět - bohužel, to nejduležitější, to, o čem film je, je bohužel špatný. Už samotná myšlenka, že by něco takového mělo být réalný, banda, která převáží náklad vidí záchranný vrtulník, vydá se na místo činu a fanatickej kapitán chce za každou cenu vlízt do plovoucího pekla, přičemž si je plně vědom toho, že každou vteřinou může být po nich. Nevím, tohle mi přijde úplně out of mind, ale to jen tak osobní zhodnocení. Pokud je tenhle filmec nečím dobrej, tak je to atmosféra. Mě osobně stačí na to, abych si ho čas od času pustil a klidně budu ignorovat jeho nelogičnost :) Jinak ještě, tenhle díl vůbec původně neměl ve hvězdách, že vznikne. Podle původního scénáře k jedničce měla jednička skončit tak, že se Poseidon potopí. Že by to Irwin Allen věděl a zasloužil se o to, že jednička tak neskončila? Zajímavé komentáře: golfista, Douglas () (menej) (viac)

Goldbeater

Chtěl jsem tento film vidět, protože jsem četl názory, že jako pokračování Dobrodružství Poseidonu tento katastrofák sice je jen o sprostém cizopasení na finančním úspěchu originálu, ale jako samostatné dílo tento snímek funguje. Ne, dámy a pánové, nefunguje! Po dobrodružství Poseidonu je veskrze špatný film ve všech aspektech. Scénář je příšerný - kdybych zde měl vypsat všechny jeho nelogické a hloupé složky, které mě právě teď napadají, vydal by můj komentář na dvě A4. Postavy jsou komické karikatury a dialogy mezi nimi vyloženě bolí (zřejmě nejstupidnější promluvy zde má Sally Field). Režie Irwina Allena je strašná. Ten člověk vždy potřeboval režijního kolegu, který celou podívanou usměrňoval tou správnou cestou (u Poseidona to byl Ronald Neame, u Skleněného Pekla John Guillermin), ale jakmile si Allen troufl na režii sám, byla z toho opravdová katastrofa (např. Roj). Jeho vedení herců je šílené - když promlouvá jedna z postav, ostatní herci v záběru neví co dělat, a tak se dívají někam bokem, než přijde řada na ně. Na celém hvězdném hereckém osazenstvu je úplně vidět, jak se jen snaží přetrpět natáčení, aby už dostali tučnou výplatní pásku. A zdá se, že na plat herců šla většina rozpočtu, protože speciální efekty v tomto filmu se skládají jen ze záběrů z původního Dobrodružství Poseidonu (které Allen používá pořád dokola až do omrzení) a jednoho neopodstatněného výbuchu na konci filmu, který působí jako finální facka divákovi, který by snad nedejbože od tohoto snímku čekal sofistikovanou podívanou, jakou byl předchozí díl. ()

jprmusic

Rádoby pokračování Dobrodružství Poseidonu nesahá původnímu filmu ani po kotníky. Atmosféra jedničky je fuč a Michael Caine působí ve srovnání s Gene Hackmanem naprosto směšně. Savalas mohl hrát v TV Kojacka, ale to je asi tak všechno. Triky jsou stejně slabé jako scénář - prostě naprostá zbytečnost. ()

sud

Tomuhle filmu hodně ubližuje jeho název. Není to pokračování Dobrodružství Poseidonu, ale akční film z podobného prostředí. Herecké obsazení je výstavní (především skvělý záporák Telly Savalas) a po stránce příběhové to také není úplně nejhorší. Nic extrovního, ale v neděli odpoledne to potěší. 60%. ()

• V roce 1978 byl do hlavní role vybrán John Wayne, který projevil zájem o projekt, ale po přečtení scénáře změnil názor. (Marek06)
  • Vzniku tohoto filmu přálo štěší. Podle storyboardů původního scénáře z původního Dobrodružství Poseidonu (1972) se měla loď po ukončení hlavní dějové linie (záchrana a odlet pasažérů) potopit. Z nějakého důvodu tato scéna nebyla nikdy dotočena a pokud by dotočena byla, tak by tento film z principu nejspíš nikdy nevznikl. (FIBO)
  • Záběry ze strojovny lodi jsou kombinací nových záběrů s herci a záběrů z původního Dobrodružství Poseidonu (bez herců). Všímavější diváci si všimnou, že některé části strojovny vypadají úplně jinak než v původním filmu, a není divu - pokračování vzniklo až o 7 let později. (FIBO)