Hnev duší

• Slovensko Horšie ako smrť (viac)
všetky plagáty

Skupina zlodějů, kteří jsou na útěku po přepadení banky, najde útočiště v opuštěném domě. Zatím nemají tušení, jaké zlo zdánlivě pustý dům skrývá. Blíží se noc, venku zuří bouře, ale to není nic oproti tomu, co se začíná dít vevnitř. Probouzí se strašlivé zlo uvězněné ve stěnách domu. Členům skupiny se začínají postupně zjevovat obrazy zmrzačených těl, která jsou výjevem hrůzných činů, jež se zde odehrály. Strach ve skupině narůstá a její členové jsou na sobě závislí čím dál víc... (oficiálny text distribútora)

manonfire

Hněv duší hřeší na obvyklou bolístku 90% těchto hororů. Pokud není režisér úplný nezdárek, daří se mu zpočátku držet jakous takous míru napětí (živenou více než jeho schopnostmi, naší vlastní nevědomostí.)....jakmile ale příjde na lámání chleba a podstata zla se má začít odkrývat v reminiscencích dávného skutku, najíždí celý hollywood na naprostou scénáristickou impotenci a pointy jsou zoufale povypůjčované jedna od druhé, či úděsně vykonstruované z ničeho. Toť je i tento případ, plus fakt, že nikdo z herců si rozhodně vaše sympatie nezíská. 40% ()

MM_Ramone

Píše sa rok 1863 a v malom mestečku Fairhope v štáte Alabama došlo ku bankovej lúpeži, ktorá sa skončila krvavým masakrom. Banda zlodejov sa na úteku pred zákonom na noc schová na opustenú farmu. Nemajú ani zdania o tom, že urobili osudovú chybu. V starej, chátrajúcej usadlosti sa na nich totiž sústredí "Hnev duší". Kombinácia westernu a duchárskeho horroru je pomerne originálny nápad, avšak v tomto konkrétnom prípade ma to moc nezaujalo. ** ()

darkrobyk

Pole kukuřice mě děsí od dob, kdy jsem si přečetl Kingovy Kukuřičné děti. Pak následovala jejich filmová ztvárnění a celá řada dalších horrorů si tu více či tu méně kukuřičnou kulisu vypůjčila. Když začal atmosféra slušně houstnout a gradovat, tak místo vyvrcholení se rozplizla do ztracena. Vše se do rychlého konce několikrát zopakovalo. Líbila se mi kamera a hudba, jež po většinu filmu byla nahrazena spíše rozličnými temnými pazvuky, vrzáním, hučením a sténáním. Očekávané lekačky nakonec příliš nevylekaly. Co nechápu - a nejedná se o první horror s takovou scénou - je, jak skupina přijede za světla k domu, spěchají ke schodům, střih, stoupají po schodech a je tma jak v pytli. Bleskové stmívání jsem zažil jen v srdci Norska, zde k němu určitě dojít nemohlo. Že se vybaví kopice filmů o domech člověk očekává, připomínka asijských horrorů typu Nenávist mě ale příliš nenadchla. ()

misterz

Guláš westernu a hororu tentoraz nezafungoval tak ako by mal. Avšak aj napriek obohranej platni čo sa týka dejovej linky (nešťastníci aj s ukradnutým zlatom sú nútení prenocovať v starom dome, kde si ich nájdu bubáci), atmosféra nebola najhoršia, aj keď samozrejme z načrtnutého mixu prostredia a výborného hudobného doprovodu mohla vyťažiť viac. Príbeh mi prišiel pomerne ťažkopádny, k pointe sa divák musí dopátrať cez nešikovne a schematicky vedené dialógy a miestami i pomocou zmätočných a časovo zle načasovaných halucinácií jednotlivých postáv. Ľakačky by sa tu našli, bolo ich dosť, žiaľ väčšinou boli neúčinné a slabé. Najviac sa mi pozdávala vizualizácia bubákov a postava M.Shannona v roli záporáka tiež nebola najhoršia. Hororík na jedno použitie. 55/100 ()

Hennesy

Dead birds nie je najlepší horor, aký som videl. Ani nie je nejak inovatívne natočený. Skôr by som povedal, že je to v podstate klasická schéma - starý dom uprostred ničoho s desivým tajomstvom, parta ludí, ktorí nemajú inú možnosť len sa schovať... ale z tejto obohranej schemy sa režisérovi podarilo vyťažiť maximum (v rámci rozpočtu, ktorý určite nebol veľký a s, pre mňa poväčšinou, neznámymi hercami), až som sa pristihol pri tom ako zatínam päste:) Oceňujem niektoré fakt desivé scény a nápady..napr. detský smiech zpod postele, hlas zo studne..a tie deťúrence boli fakt "roztomilé".Také zaslúžene tri*... ()

• Scéna, kdy Joseph kouše do zlaté mince a říká, že je pravá, je improvizace ze strany Marka Boona. (TomikZlesa)