Americký statistický úřad, kde za prosklenými dveřmi označenými „Fakta o všem – zvířata, minerály, zelenina“ pracuje Oliver Boggs (Stuart Erwin). Momentálně myslí hlavně na fazole. Zapojil se totiž do soutěže o 1 500 amerických dolarů o to, kdo uhádne přesný počet fazolí ve vystaveném soudku. Večer je v místním kině vyhlášení a Boggs je udiven i rozhořčen. Udiven proto, že vyhraje, uhádl s chybou jen tři fazole a rozhořčen, protože jak říká: „Jakto s chybou? Já nikdy chyby nedělám.“
Starý statistik Jenkins (Otto Hoffman), který s ním sedí v kanceláři, mu radí, aby nechal statistiky a začal dělat něco, čím se lépe uživí. Oliver ho uposlechne a rozhodně se koupit továrnu na výrobu sudů. Jediná na prodej je v díře zvané Peckham Falls. Na nádraží se srazí s Irene Lee (Toby Wing), nafoukanou neteří jediného bohatého člověka ve městě, Mortona Rosse (Tully Marshall), a hned se do ní zamiluje. Starý Oleander Angus Tubbs (Spencer Charters), od kterého továrnu na sudy kupuje, je velmi pesimistiský, pokud jde o její budoucnost. Oliver se ale rozhodne ji s využitím svých staítistických znalostí, které trousí napravo nalevo, oživit. Tubbsova dcera Oleander (Helen Chandler) mu v tom ochotně pomáhá. Dohromady vymyslí nový typ sudu, který vypadá z obchodního hlediska velmi slibně. Pak se ale místní zlořečený právník Dennis Andrews (Walter Byron) pokusí mu ukrást patent. Podaří se mu v tom zabránit a kterou dívku si nakonec Oliver vezme? (Peabody)

Hrajú