Dvacetiletá kadeřnice Frankie rozhodně není žádná pámbíčkářka. Právě naopak. Je temperamentní, otevřená, ráda se baví a i když má chlapce, cítí se zcela nezávislá. Její život se nečekaně změní od okamžiku, kdy jí matka z cesty po Mexiku, pošle běžný suvenýr - růženec, koupený na trhu. Frankie jakoby přestala být sama sebou. Vnímá, co jiní kolem nevidí, chová se, jako nikdy předtím, a z důvodu, které nedokážou vysvětlit ani lékaři, se jí postupně otevírají nezhojitelné krvavé rány na rukou, nohou a hlavě. O případu americké dívky je záhy informován Vatikán. Církev vyšle do Pittsburgu svého zástupce, aby celou záležitost posoudil. Otec Kiernan je ale především vědec, stoupenec historicky podložené křesťanské věrouky, nikoli zaslepený věřící, který je ochoten zavřít oči před pravdou. Když ji pozná a přesvědčí se o ní, změní se z vyšetřovatele v ochránce, ochotného hájit Frankie i za cenu ztráty kněžského postavení (oficiálny text distribútora)

darkrobyk

Napínavé drama o církvi a Bohu. Církev si nehodlá jen tak nechávat měnit svá dogmata a udělá vše, byť její moc už naštěstí není dávno to, co bývala, aby všem i jen malým změnám zabránila. Myšlenka, že Ježíš se nachází všude a ve všem, a tudíž netřeba chrámů ni instituce, je přirozeně pro ni kacířská a likvidační. Vizuálně působivý snímek mimo jiné vysvětluje, jak se to mělo ve skutečnosti s přibíjením na kříž. A v určitém okamžiku možná někdo zapochybuje, zda se vůbec jedná o stigmata, zda za krvavými ránami nestojí někdo úplně jiný. Po velmi dlouhé době mne snímek příjemně překvapil a původní hodnocení jsem o jednu hvězdu zvedl. ()

otík

Napínavý a hodně zajímavý film, obzvláště pro věřící lidi, neboť jsou tady zmíněny některé problémy katolické církve (otázka uznání či neuznání listiny, která by měnila pohled na církev). Vatikán zde vystupuje jako symbol zla, což ale nelze přijmout. Gabriel Byrne zahrál výborně svého citově rozpolceného kněze. Jen je s podivem, že ve stejném roce hraje v jednom filmu kněze a v jiném (Arnoldově notně nepovedeném Konci světa) dokázal s plnou parádou zahrát satana. ()

Tereza666

Pro někoho nuda, pro jiné snad urážka, ale pro mě jedinečný filmový zážitek! To co jsem chtěla to jsem dostala. Zbožnuji filmy s touhle tématikou. Stigmata splnila všechny moje očekávání. "Království boží je v tobě a všude kolem tebe, nikoliv v budovách ze dřeva a kamene. Rosekni kus dřeva a já tam budu. Nadzvedni kámen a nalezneš mě." ()

Astaroth12

Celkom netradičný film zo sveta cirkvi a tak je miestami pútavý a pôsobivý. Začalo to, že hlavná postava začala mať na tele rany, ktoré sa objavujú na miestach zodpovedajúcich ranám ukrižovania  Ježiša, ale nezostalo to len pri tom. Išlo to cez konšpiračné teórie a sprisahania až po exorcizmus. Niekomu sa zdala jedna téma malo a tak tam hodil zo všetkého niečo. Preto je v tom trocha miš- maš, ale dá sa z toho celkom v pohode vyjsť, keď film sledujete a nerobíte viac činností na raz. Čo mi najviac na filme vadilo bola dosť hnusná kamera, vo viacerých záberoch ako keby strácala pojem, že aký to, že film naozaj točí. Veľakrát sa mi stalo, že som toho moc nevidel kvôli protivnému strihu. Herci boli úžasný a celková pointa sa tiež vydarila. Slabé 4*. ()

lamps

Řemeslně velmi dobře zvládnuté, leč žádné zásadní nebo zapamatování hodné dílo to také určitě není. Formálně odzbrojující - vizuální stránka je nádherná a některé obrázky by se mohly vystřihnout a z fleku vystavit v národní galerii, avšak emocionálně plochý recyklát tisíce a jednoho motivu z řad satanské tématiky, které už mohou výrazněji oslovit pouze v případě bezchybné souhry všech filmařských složek nebo drtivě navozené atmosféry v autenticky synchronizovaném příběhu - ani jedno se zde však nekonalo... 60% ()

• Když otec Kiernan (Gabriel Byrne) vstoupí do vatikánské pracovny, aby si převzal nový úkol, můžeme za ním slyšet kardinála Housemana (Jonathan Pryce) mluvit italsky s nějakým knězem. Překlad: "Ujišťuji vás, že nic z toho nikdy neopustí tento pokoj." (HappySmile)