Tajná invaze

• USA The Secret Invasion (viac)

Když nacisté uvězní italského zběha, vyšle spojenecká centrála malou vojenskou jednotku, která ho má dostat z vězení a pomoci mu při uskutečnění jeho plánů.  Roku 1943 dává britský major Richard Mace (Stewart Granger) dohromady vojenské komando složené z vězňů odsouzených k dlouhodobým trestům ve vězení. Jejich úkolem je osvobodit ze zajetí italského generála Quadriho, který je držen v zajetí německé vojenské centrály v Dubrovníku. Odměnou za splnění tohoto úkolu, pokud se podaří, bude vězňům trest prominut. (MGM)

Slasher

Bohužel, žádný natřískaný válečný béčko se nekoná, jen nemastná, neslaná a nepříliš poutavá WW2-mission týmovka vsazená do nácky okupované Jugoslávie. Skutečně snad nic, co by stálo za to vyzdvihnout, snad krom trojího charisma (Granger, Vallone, Silva) a těch pěkných střech, hor, krajinek. A dostal mě sem Tarantino, jeho fiktivní “The 14 Fists of McCluskey” (x) + rozhodně to evokuje BASTERDS místy. ()

tahit

Válečné filmy mohou být rozmanité, ale abych jim věřil, musí být také, alespoň trochu věrohodné. V této souvislosti je třeba říct, že nejde o žádný neorealistický film, ale spíše o velebení naivního hrdinství zplozené válkou a silácké kousky. V souhrnném výsledku herecké výkony slušné, děj i když nedosahuje kvalit filmuTucet špinavců, tak za zhlédnutí určitě stojí. ()

JohnSmith

Sice byl tento snímek natočen o 4 roky dříve než Tucet špinavců, nicméně nedosahuje kvalit svého mladšího bratříčka,ačkoli je zde téměř totožná zápletka. Stewart Granger je mi děsně nesympatický a jediný, kdo zaujal byl Henry Silva, který toho sice moc nenapovídal,ale jeho postava byla dost zajímavá. ()

Martin741

Vojnove filmy a Roger Corman /Pit and The Pendulum, Strasidelny palac 1963, Maska Rude Smrti 1964/ mi velmi nejdu dohromady, ale Corman bol zrucny reziser, aby si poradil aj s vojnovou tematikou. Chvilu ovsem trva, kym sa film rozbehne, potom je to uz ale prava filmovo -vojenska jazda. Henry Silva /Ghost Dog 1999, Nico - above the Law 1988 s istym Seagalom, a Boss - smrt na zakazku 1973/ bol zrucny herec a asi jediny, ktoreho som poznal : 80 % ()

majo25

Klasický vojnový film, ktorý netypicky nafilmoval Corman. Ide čisto o vojnový film, nie o vojnovú drámu, pretože dramatické prvky sú až na to, že z hlavných hrdinov takmer nikto neprežije, temer nulové. Akcia, sem tam vtip a béčkoví herci. Zápletka mi pripomínala neskôr natočený film Tucet špinavcov, ale jeho kvalitu nedosahuje. Príbeh v hlave dlho nevydrží, ale vďaka akurátne je stopáži ani nenudí. ()