Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Heinrich Harrer (Brad Pitt) je rakúsky občan, ktorý opúšťa krajinu v roku 1939, kde zanecháva svoju ženu Ingrid (Ingeborga Dapkunaite) bez ohľadu na to, či sa jej to páči alebo nie. Spolu s ďalšími mužmi ide do Himalájí, kde podniknú horolezeckú výpravu na horu Nanga Parbat. Tam ho však čakajú rôzne nepredvídané okolnosti a keď vypukne vojna, stane sa aj on vojnovým zajatcom. Tam mu Ingrid odpovedá na list a oznámi mu, že sa im narodil syn. Ingrid sa chce rozviesť a synovi, ktorý má teraz dva roky, už povedala, že jeho otec zahynul. Táto správa posmelí Harrera k rozhodnutiu - jemu a ešte niekoľkým mužom sa podarí ujsť z väzenského tábora, avšak len Harrer a Peter Aufschnaiter (David Thewlis) prežijú a stanú sa jedinými cudzincami v tibetskom zakázanom meste. Harrer sa pokúša skontaktovať so synom, ale ten mu napíše, aby mu viac neposielal listy - veď nie je jeho otec... Harrera to veľmi zarmúti. Vtedy mu však doručia aj list od malého Dalai Lamu (Dorjee Tsering), ktorý ho pozýva na návštevu. Po stanovení pravidiel, čo Harrer počas návštevy smie a čo nie, prichádza na stretnutie. Postupne sa Harrer s Dalai Lamom spriatelí, stane sa jeho blízkym dôverníkom a jeho život sa definitívne a navždy zmení. V tom čase sa však stupňuje napätie medzi Tibetom a Číňanmi... (TV Markíza)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (373)

Z0oMb3E 

všetky recenzie používateľa

Ďalšia adaptácia Tanca s vlkmi. Cudzinec z civilizácie príde do "divočiny" najskôr sú všetci preňho zaostalí no postupom času zistí, že všetko, v čo doteraz veril je blbosť. Dlhší pobyt ho úplne prekonvertuje na myšlienku a správanie domorodcov a nakoniec za nich začne bojovať proti vlastným. Nie moc výrazný Pitt, ktorého výkon kompenzujú nádherné exteriéry. ()

Gilmour93 

všetky recenzie používateľa

Jako by úvodní zdrženlivost oberscharführera SA při přebírání vlaječky s hákovým křížem předznamenala podbízivost Annaudovy voyage na střechu světa. Precizní Fraisseho kamera (i když, dalo se něco v takových scenériích zkazit?), dobrodružná zápletka, platinový Brad zastíněný Thewlisem, Williamsovy tóny unášené větrem Tibetské náhorní plošiny, nezávazné koketování s uměním. Líbilo se mi to? Jak říká Kundun, mlčení je někdy tou nejlepší odpovědí... ()

Reklama

MISSha 

všetky recenzie používateľa

Nevyvážený snímek. Na jedné straně umělecký film, ale když ho srovnám se Scorseseho Kundunem tak dost pokulhávavá po příběhové stránce. Na druhé straně zase stojí na neočekávatelně vlažném výkonu Pitta, který pojal rakouského dobrodruha Heinricha Harrera pro mě málo důvěryhodně. Celkově mě snímek hluboko nezasáhl, tak jak měl jistě v úmyslu. ()

Arsenal83 

všetky recenzie používateľa

Nemám rád egoistických horolezcov, dobrovoľných samovrahov, ani lži o Tibete, aká je to mierumilovná a utláčaná krajina. Pravdou je, že v skutočnosti je dalajláma despota a jeho režim otrokársky. Preto film, ktorý sa tvári spirituálne, no zároveň podľahol klamstvám západných médií, nemôžem uznávať. Okrem klamstiev je to ešte aj hrozná nuda a pekné obrázky, ktoré tu niektorí vychvaľujú, nájdeme aj v dokumentárnych filmoch. ()

Galadriel 

všetky recenzie používateľa

Já bych neřekla, že Brad Pitt je v tomhle filmu špatný, naopak se mi zdá že jde o jeden z jeho lepších výkonů. Navíc film dost zajímavým pohledem zpracovává obsazení Tibetu Činou a je celý protkán atmosférou budhismu (jestli se to tak dá nazvat). Každopádně vyniká po vizuální stránce (skvělá kamera) a také hudební (výtečný John Williams). Ano, film neobsahuje žádné výrazné sdělení (snad jen to, že byla spáchána Číňany velká nespravedlnost která není dodnes odčiněna), ale podle mě to nevadí, protože je se na co dívat. ()

Galéria (58)

Zaujímavosti (24)

  • Severoamerické tržby byly 37 milionů amerických dolarů, celosvětové pak 131,5 mil. (NIRO)
  • Když Heinricha Harrera (Brad Pitt) a ostatní členy expedice přivezou do zajateckého tábora v Indii, komentuje to slovy: "Je 15. října 1939...". Při pokusu o útěk z nákladního automobilu během cesty do tábora je možno zahlédnout vojáky se samopalem Sten. Ten byl ale navržen až v roce 1940 a do služby zařazen v roce 1941. (bejkovec)

Súvisiace novinky

Hodný, zlý, ošklivý a Usáma

Hodný, zlý, ošklivý a Usáma

15.10.2008

Taky vám už Jean-Jacques Annaud chyběl? Jeho návrat k „dobrodružnému přírodopisu“ Dva bratři se sice kdovíjak nevydařil (a určitě nedosáhl kvalit legendárního Medvěda), ale stejně je škoda, že tvůrce… (viac)

Sláva, drogy a sebevražda

Sláva, drogy a sebevražda

15.01.2007

Jako již tradičně vám přinášíme ty nejzajímavější aktuality, které se o právě skončeném víkendu ve světě filmových pásů a movitých celebrit vyrojily. Zavzpomínáme na nejznámějšího novodobého… (viac)

Reklama

Reklama