Mladý podnikatel se dostane do rozporu se zákonem za podporu teroristické organizace ETA. Může si vybrat: vězení nebo práci agenta tajných služeb. Časem se mu podaří proniknout až do nejvyššího vedení ETA. Naplánuje její likvidaci, ale nejvyšší místa náhle nemají zájem. Při útoku policie málem přijde o život. O vlásek unikne smrti. Nechá si udělat plastiku obličeje a snaží se zmizet. ETA na něj vypsala odměnu a agent s krycím jménem VLK je stále na útěku. (oficiálny text distribútora)

Morholt

Problematiku ETA nemám na filmovém ani jiném poli tak moc probádanou, takže na Vlka jsem se s chutí podíval a načerpal nějaké nové informace. Nicméně to bylo po hříchu vše. Ne že by to bylo špatně natočeno či zahráno, ale chybělo mi tam to "něco" co by mi dovolilo vytvořit si vztah k postavám a chytlo mě za srdce. Bylo to suché a bez emocí. Jeden z mála případů, u kterého bych se na Američany v případě remaku nezlobil. 60% ()

StarsFan

Pokud bych měla srovnat s jedním podobným filmem - nejen co se názvu týče - Krycí jméno Donnie Brasco, bude u mě tahle sonda do života člověka, jenž začal naoko pracovat pro teroristickou organizaci ETA, vždy o něco málo níž. Stylově to tak trochu připomíná Mnichov, na jednu stranu je to poutavé, na tu druhou tomu chybí ono "něco", co by ve mně zanechalo dlouhý odkaz do budoucna. Ne, není to špatný film, ale mám takový pocit, že za měsíc už si z Vlka nevybavím ani jednu scénu. ()

RomanHyde

Tenhle španělský film mne příliš neoslnil. Ve propěch snímku hraje to, že byl natočen podle skutečných událostí což zvyšuje jeho poutavost. Každopádně zpracování je místy "televizní", nízký rozpočet bije do očí a někteří herci (vedlejší role), působí až příliš křečovitě. Vše na svá bedra proto berou ústřední postavy, které se opravdu snaží zamaskovat chabou produkci. I tak je to koukatelný snímek, který se hodí hlavně na televizní obrazovky, kde by mohl nahradit některé donekonečna omílané béčkové filmy. ()

mcleod

Výborný španělský film, který odhaluje pro mě neznámou historii, a to napínavým způsobem a s odpichem, jaký takový film má mít. V začátcích filmu jde spíše o napínavý biják, který se ke konci přelévá skoro až do psychologického filmu. Přesto si nemohu pomoct, závěrečné půlhodině chybí trochu hlubší ponoření do problémů a rozporů v chování hlavních postav. Je to tam sice několikrát naznačeno či přímo zmiňováno, ale hloubka v tom není. I tak jde ale o hodně dobrý film se skvělými hereckými výkony, ve výborné režii a s parádní muzikou přibližující (vedle Bloody Sunday a Baader Meinhof Komplex) chování a motivace další z poblázněných evropských teroristických skupin. ()

gudaulin

Příjemné překvapení. Zajímavě natočený špionážní thriller se zřetelně liší od běžné produkce a vyhýbá se obvyklým žánrovým klišé. Noriega dokázal hlavní postavě vtisknout důvěryhodnost a jeho přeměna z idealistického mladíčka na ostříleného pracovníka tajné služby je věrohodná. Příběh je o to zajímavější, že vychází ze skutečných událostí. Plíživý rozklad autoritářského režimu je zobrazován jakoby mimochodem prostřednictvím porad vojenského a policejního vedení. Film mj. ukazuje, jakou cenu v osobním životě musí zaplatit člověk, který si zvolí přetvářku a potlačí vlastní identitu. Stoprocentní dojem kazí jen dvě scény: v první Vlk zbytečně riskuje zastřelení odhalením skutečné identity členovi ETA, jen aby prokázal svou mravní převahu (patetické a klišovité), druhým případem je závěrečná "instruktáž" šéfa tajné služby, kde vylíčí, jak se teroristé a policejní složky navzájem potřebují. Tak otevřené přiznání by ale šéf tajné služby nikdy neudělal. Chytrý divák na to stejně přijde sám. Celkový dojem: 90%. ()

• Natáčanie filmu prebiehalo na autentických miestach v Madride, Barcelone a baskickom regióne País Vasco na severovýchode Španielska. (MikaelSVK)
  • Preciznost filmu dokresluje plakát na ulici před obchodem, kde se hlavní hrdina setkává s agenty. Ten je k filmu Poslední tango v Paříži (1972) s Marlonem Brandem a rezonuje tak umístěním v čase naprosto přesně se skutečnou událostí, podle které je snímek natočen. (dokec)