Within Temptation & The Metropole Orchestra: Black Symphony

(koncert)

Záznam koncertu holandské skupiny Within Teptation, který se uskutečnil 7. ledna 2008 v Rotterdamu.

Složení kapely:  Sharon den Adel - zpěv

10 Somewhere
11 The swan song
12 Memories
13 Our solemn hour
14 The other half (of me)
15 Frozen
20 Deceiver of fools
21 All I need
22 Ice queen (Seuata)

Slarque

Milník v žánru symfonického metalu. Ani teď, o 9 let později, ho nikdo nepřekonal. Výborná kapela na vrcholu s excelentní zpěvačkou v čele doplněná o symfonický orchestr, sbor, hosty, tanečníky na chůdách a pyrotechniku. Navíc je tu nadčasově dokonalý zvukový mix (na Blu-ray disku je na výběr z pěti zvukových stop, přičemž tři z nich jsou v rozlišení 96 kHz / 24 bitů), který prověří kvality domácí zvukové sestavy. Obrazově je to také paráda, byť v pár pasážích je použit až nesmyslně rychlý střih. Bonusový disk nabízí i bonusový koncert, který si sice také můžete pustit v DTS 96/24, ale stejně hned uslyšíte ten rozdíl: zvuku chybí objem i síla. ()

rossi001

jendo z nejnaslapanejsich rockovych koncertnich DVD/BR, jak miluju Nightwishe , tak zdaleka nemaji oproti tomuhle kousku sanci. S obrovskym orchestrem vcetne sboru, nadhera od zacatku do konce( blueray je uplne mocne!)pro uzivatele soundtrack je to dobry song co pises ale Mother Earth se povedl nejvic ze vsech nadupana!:-D 96% ()

Tristaver

Tleskám nápadu spojit Within Temptation se symfonickým orchestrem. Black Symphony je nádherným koncertem, který stojí za to vidět, byť jen na obrazovce. Je plný starých metalových pecek, stejně jako několika nádherných balad (obzvláště Forgiven a duet Somewhere s Anneke van Giersbergen jsou úžasně jímavé). Co mě opravdu překvapilo, byla vizuální stránka celé show. Sám jsem navštívil už několik koncertů WT, ale možná bych je všechny vyměnil za tenhle. Propracovaná choreografie (Sharon se pohybově odvázala jako nikdy), oheň, kouř, andělé (!)... Klobouk dolů i před štábem, který zajistil nejen skvělou kameru, režii a střih (slow-motion záběry v první polovině jsou skvělé), ale také perfektní ozvučení, což jde skvěle vidět na dokonalé synchronizaci hlasitosti vokálů a hudby. Potěšili také tři hosté, nejvíce zřejmě Keith Caputo při What Have You Done. Celkově se jedná o opravdu skvělý koncert, při němž mi často běhal až mráz po zádech (hlavně u Our Solemn Hour - tradičně, Ice Queen, What Have You Done a Forgiven). Jediným menším minusem zůstává skutečnost, že orchestr byl v cca 40 % písniček extrémně "přebitý" kapelou. ()

Gothar

Po S&M od Metallicy je toto dalsie spojenie gitar s orchestrom, ktore ma zaujalo tak, ze ho pocuvam dookola :) Vizualne je cely koncert zvladnuty velmi dobre (videa v pozadi, efekty, strih). Z hudobneho hladiska sa mi paci zvolnenie tempa v strede koncertu a nasledne opatovne vygradovanie atmosfery. ()

svadlenaX

Jestli jsem někdy viděl lepší koncert než Nightwish: End of An Era, je to právě tento. Sharon Den Adel je světová třída, která zpívá milionkrát lépe než drtivá většina komerčních zpěvaček. Obecně z celé kapely mam lepší dojem než z Nightwish. Asi proto, že se při koncertech dokáží nenuceně usmívat, užívat si to... a nemají potřebu měnit zpěvačky. Ano, zpěvačka bude vždycky na sebe strhávat největší pozornost :) Jsou to prostě všichni super týpci co dokázali napsat plno úžasných písniček, které podbarvuje orchestr. Show nemá chybu - tanečníci na chůdách, pyrotechnika, speciální hosté a orchestr se sborem v pozadí.. Nejlepší symphonic metalové live DVD! ()