Americká historická dráma o životných osudoch význačného afrického panovníka a vojenského stratéga, žijúceho na prelome 18. a 19. storočia. (oficiálny text distribútora)

Chrustyn

Zepomenutý seriál, který nemá nijak úžasné tempo a tématem zaujme úzkou skupinu lidí ale je velice dobře natočený, výpravný a v zobrazování kultury a života afrických kmenů i odvážný. ()

Tomco

styri hviezdy za to, ze je to dalsia vec z mojho krasneho detstva, piatkovy vecer bez stvcky som si nevedel ani predstavit..shaka zulu mal myslim 4 casti a nenormalne som ho zral...zial uz takmer nic si z neho nepamatam :( ()

gonga

V dětství jsem to naprosto žral, dávali to tehdy, tuším , na polácích. DNes bych se rád podíval znovu abych viděl, zda zdejší hodnocení není způsobenou pouze nostalgií. Pro zájemce o téma doporučuji knihu od Alana Scholefielda Uťatá ruka. ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 29.1.1993, réžia slovenského znenia (STV Banská Bystrica) = DUŠAN KYZEK - TECHNICKÁ POZNÁMKA: V STV uvedené ako 4-dielny film. (30.3.2012) ()

• Ústrednú melódiu seriálu "We Are Growing" naspievala juhoafrická popová speváčka Margaret Singana. (w.w.)
  • Predstavitel Shaka Zulu, Mr. Henry Cele, predtým než začal s herectvom, bol profesionálny hráč futbalu. (neviemaky)