Chuck Norris hraje Johna T. Bookera, veterána z Vietnamu, který zjistí, že několik jeho přátel z armády přišlo o život v misi, jež byla předem prohraná. Booker se snaží najít odpovědi, a tak pověsí na hřebík práci učitele a vyhledá ty, kteří přežili. Jednoho po druhém však někdo vraždí, řízen zkaženým a nepolapitelným politikem. Mezi smrští bojových umění, střelby a výbuchů film odlehčují komické scénky, jako třeba přestárlý hotelový poslíček Jimiho Backuse. (HBO GO)

MickeyStuma

Chuck Norris v zajímavém dramatu o politickém komplotu a likvidaci vojáků jedné úderné jednotky. A protože se právě jedná převážně o drama, akce je tu poskrovnu. Hláškuje se však po celé dění. Od konce sedmdesátých let byla takováto témata, hlavně co se týče Vietnamské války, velmi populární a pro filmové tvůrce dosti přínosné. Ona ani ta politická situace kolem toho nebyla zrovna růžová. Tvůrci tohoto snímku se zaměřili převážně na příběh a ten se jim povedl. Dnes víme, že k tématu o záchraně vojenských zajatců ve Vietnamu se Chuck Norris ještě později vrátil a nejen on. To už však byli ryze akční filmy, takže ze zcela jiného soudku. Snímek bohužel krapet zestárl, atak o napětí či nějaké atmosféře nemůže být ani řeč. Na svou dobu však dobré filmové dílo. ()

skipercak

Slabšie 3 hviezdy pre tento film. Tak trochu skor špionážny ako akčný film. Ale je tam aj tak dost subojov, takže fanuškovia Chucka si pridu na svoje. ()

helloween93

Správné chlapy jsem viděl kdysi dávno v noci na Primě a matně jsem si pamatoval, že je tam mladej Chuck a post-Vietnam příběh. Akce sice není tolik, jak je u Norrise zvykem, ale nudit se nebudete. Oldschoolový politicky laděný akčňák s patetickými kidy o vlastenectví a obětování by si zasloužil lepší hodnocení. Zopakoval jsem si ho přes službu HBO GO a nelituji toho. 3* ()

Ronyk7

Na tehdejší dobu si myslím, že to byl celkem úctyhodný film. I dnes se na to dá koukat. Norris jako poslední žijící člen komanda Černí tygři zkouší vypátrat kdo může za znešodnění celé jednotky. 08.10.2006 ()

Cruchot

Překvapivě málo akce a větší důraz na příběh. První půlka vcelku nuda, druhá začíná dostávat od scény na sjezdovce grády. Anne Archerová je k nakousnutí, hlavní záporák v podání Jamese Franciscuse má dostatečné charisma, jenom ten Chuck se nikdy nenaučil moc hrát a ve scénách, kde zrovna někomu nerozbíjí ciferník, mu to moc nesedí. Film ale celkově není nejhorší ()

johnsnow

Taký relatívne slušný priemer s celkom fajn súbojmi a jedným celkom nečakaným zabitím. Jediné čo mi kus trhalo oči bol ten okato lacný útok na tábor Vietnamcov a tiež ma sklamalo finále. Ale na slabšie 4* to postačí. ()

LadyRainier

Na film s Norrisem slušný. Jediný co bylo opravdu strašný byl Chuckův blonďatej knír a odbarvený háro. To mu fakt nesluší. Ale jinak jako oddechovka dobrá a i ta baba co mu sekundovala se tam hodila. Takže za mě 3 hvězdy a kdo máte rád béčka, doporučuju. ()

ORi_SV

Legendární Chuckovka, která by nemusela být (a vskutku není) úplným odpadem. Možná je to tím, že její režii neměl na starosti trochu nevyrovnaný (a občas nějakým svinstvem sjetě působící) Chuckův bratr Aaron, ale vcelku zvučný Ted Post. Snímek "Goog Guys Wear Black", kde Chuckovi bylo 38 let a pyšní se ještě blonďatým knírem, je jeho klasickou akční ukázkou. Opět kope hlava nehlava všechny záporáky, nechybí ani milostná zápletka a samozřejmě mstící motiv. Třešničkou je pak krásné černé Porsche 934 s widebody rozšířením (kterým Chuck jezdí po celou dobu filmu) a závodní RSR, jehož záběry se můžeme krátce pokochat rádoby Chuckovou okruhovou jízdou, je příjemným zpestřením filmu pro automobilové fandy. Jasně, film je ohromná blbost, hlavně na dnešní poměry, ale z akčních Chuckovek to není ani vzdáleně nejhorší počin a čistě z nostalgie, recese a pobavení, dávám dvě hvězdy! ()