Chuck Norris hraje Johna T. Bookera, veterána z Vietnamu, který zjistí, že několik jeho přátel z armády přišlo o život v misi, jež byla předem prohraná. Booker se snaží najít odpovědi, a tak pověsí na hřebík práci učitele a vyhledá ty, kteří přežili. Jednoho po druhém však někdo vraždí, řízen zkaženým a nepolapitelným politikem. Mezi smrští bojových umění, střelby a výbuchů film odlehčují komické scénky, jako třeba přestárlý hotelový poslíček Jimiho Backuse. (HBO GO)

sniper18

Je to úplne priemerný film s Chuckom Norrisom, ktorý patrí medzi jeho najhoršie filmy. Má celkom dobrý príbeh o bývalom príslušníkovi špeciálnej jednotky z Vietnamu, ktorý zistí, že bol spolu s ostatnými preživšími z jednotky určený na likvidáciu a tak sa rozhodne ich vyhľadať a varovať a zároveň zistiť dôvod tohto príkazu. Spracovanie je už na tom o dosť horšie, síce nenudí, ale takmer ani v ničom viac nezaujme a to najzaujímavejšie, čo je časť z Vietnamu ponúkne hned´ na začiatku. Akcie je tu veľmi málo a aj to patrí medzi to najhoršie, čo som od Norrisa vôbec videl. Úvodná akcia nie je moc prehľadná, ale nejaké zaujímavejšie momenty sa v nej nájdu a čo sa týka súbojov, tak Norris tu má iba jeden dlhší a niekoľko maličkostí a to ma ani trochu nezaujalo, či už kvôli zlej kamere alebo slabej nápaditosti. Ale spokojný som s technickou stránkou filmu, je tu celkom dobrá réžia a film sa odohráva na viacerých pomerne zaujímavých miestach. Dobre sú vybraní aj herci, ale veľkú kritiku si zaslúži hudba, ktorá pôsobí dosť rušivo. Norrisove filmy pozerám rád, ale tento sa mu moc nevydaril. Ale ani ma to moc neprekvapilo, kedže jeho prvé filmy patria medzi jeho najhoršie a tie správne akčné filmy začal točiť až v osemdesiatych rokoch. Ale v každom prípade pozrieť sa to bez problémov dá, ale asi iba raz. Objektívna kvalita filmu- 50%, film sa páči mne na 53%. ()

Wacoslav1

Souhlasím s tím, že tohle je pro neherce Norrise tak trochu netypický film. Spíš takový špionážní thriller kde jediná rozsáhlejší akční scéna se odbyde hned na začátku. Dál to má takový typický sedmdesátkový tempo ve stylu není kam spěchat. To by nevadilo, ale musím na rovinu uznat, že Chuck to tím svým klasickým jedním výrazem prostě herecky neutáhne a na jeho pověstné kopy dojde v menší míře než jsme zvyklí. Naštěstí je tu aspoň perfektní bezcharakterák Franciscus který to zahrál tak excelentně, že je to fakt záporák kterýmu tu smrt opravdu přejete od první minuty. Tak asi hlavně za něj nakonec ta slabší třetí hvězda.50% ()

Xmilden

Určitě se nejedná o dobrý film, zpočátku se to mohlo jevit jako taková předzvěst Ztracených v akci, ale film z Vietnamu uhne do takové hloupé detektivky, kdy Chuck pátrá po tajemném vrahovi, který likviduje jeho členy z jeho bývalé jednotky. Karate zde není mnoho, přestože choreografie není opět tragická. Na filmu je vidět, že Chuck si to ještě zdaleka herecky nedává tak jako například o 5 let později. Zkrátka takový zapomenutý film pro pamětníky v rámci akčních filmů. 20% ()

Rominator

Černí tygři v čele s majorem Johnem T. Bookerem (Chuck Norris) jsou vysláni na tajnou záchrannou misi do Vietnamu, která končí kvůli nastražené léčce nezdarem a bojem o holý život. Po pěti letech od této akce začne někdo zabíjet přeživší členy komanda a je na majorovi najít pachatele... Bookerovo zneškodnění útočníka proskočením předního skla automobilu nebylo vůbec špatné. Aaron Norris měl ve snímku malou roli jako člen Černých tygrů Al a s bratrem Chuckem dělali bojovou choreografii (martial arts choreographers). ()

Idaho

Vím, že není móda dávat chuckovinám více než dvě hvězdy, ale tohle se mi fakt líbilo. Nevím, jak se na tom odrazil fakt, že jsem předtím zhlédl megapeklo Osmiúhelník. Tohle však má vážně spád, Chuck a ostatní postavy hláškují, řežou se a dělají spoustu legračních věcí. Je jasné, že film se místy nebere úplně vážně. Dávám 70 %, myslete si, co chcete. :p ()

5150

Když jsem v úvodních titulcích viděl jméno režiséra - Ted Post (natočil výborné MAGNUM FORCE) - docela jsem měl očekávání, ale bohužel. Jednak Chuck Norris není Clint Eastwood a taky ten příběh je o poznání slabší. Navíc zde není snad jediná slušná hláška a jenom ta akce bohužel nestačí. ()

malylada

Pokus o politicko-špionážní zápletku, který moc nevyšel. Celý film mě iritovaly proslovy o právech, spravedlnosti a alibistickými kecy o svobodě. Celá zápletka je nevýrazná a akčních scén málo......4/10 ()

Terva

Členové neúspěšné záchranné mise ve Vietnamu po několika letech záhadně umírají. Scénář : Joseph Fraley, Bruce Cohn a Mark Medoff. Kamera : Robert Steadman. Hudba : Craig Safan ()

otík

Chuck Norris nikdy nesnídá. Chuck Norris nikdy neobědvá. Chuck Norris ale vždycky večeří. Chuck Norris nosí v zimě kulicha a s ním klidně srazí zabijáka z motorky. Pak se vrátí, sbalí kulicha a jde dál. Chuck Norris jezdí na hory zásadně v modré kombinéze. Chuck Norris .... mohli bychom takto pokračovat donekonečna. Naprosto jasná ukázka toho, jaké hlouposti lze natočit s akčním hrdinou, který za celý film si jen párkrát kopne a nic pořádného neudělá. Ještě úvodní scéna jakoby nás vrátila do časů Braddocka a jeho bojů v jungli. Pak už jsme jen svědky zhovadilostí typu chci zabít ženu, tak vyhodím do povětří celé letadlo (to se přece nemohlo líbit divákům ani v té době!). Norris ani po smrti své milenky nevypadá nijak rozhozeně, natož naštvaně, když už přijde na akci, nic moc nepředvede. Snad jen podezřelý černoch má slušné hlášky, jinak fakt děsná nuda. Samotná Norrisova vizáž také stojí za zmínku - v jungli běhá s blonďatým hárem, aby si jej rákosníci mohli kdykoli všimnout, o pár let později mu jeho tvář zdobí bohatý knír a blonďaté vlasy stále září o sto šest. No strach z něj rozhodně nejde. A ten konec si scénárista taky pěkně ulehčil. Prostě nudný akční film typický pro Chucka Norrise. Hudba: Craig Safan ()

JohnSmith

takhle se rodily v 70 letech akční filmy. Chuck Norris ještě používá svou mimiku a dokonce se i směje. Akce moc není,ale není alespoň špatně natočená. Prostě standart. ()

Danoboss

Na Walkerovi Texas rangerovi som mal vždy rád, že Chuck v ňom mal supervlastnosti. Pripísal si všetko dobré, vo všetkom bol best a zlé vlastnosti ho obchádzali. Preto sa mi aj páči tento film, kde je Chuck Norris elitný príslušník špeciálneho diverzného komanda ovládajúci boj so zbraňami aj bez zbraní, zároveň je ale aj obľúbeným učiteľom politológie na vysokej škole a vo voľnom čase testuje závodné autá. Príbeh bol na Chuckove pomery pomerne dobrý, aj keď jeho spôsob vyšetrovania moc nedával zmysel a v reálnom živote by podľa neho nevystopoval ani ukradnuté žuvačky. Škoda takisto šetrania bojom, v iných filmoch má tohto viac. Čo kvitujem, že aj v tomto filme použil (v tomto filme vlastne prvýkrát) na zastavenie idúceho auta svoj superkop cez predné sklo, ktorý mi prišiel mimoriadne neefektívny aj v Loganovej vojne. Ešte stále by to mohlo byť na 4 hviezdičky, ale potom prišla osudná rana v podobe zabijáka, ktorý mal revolver!!! s tlmičom a to je tak do neba volajúca kravina, že zato musím jednu ešte odobrať. ()

vitekpe

Prestoze je tam vse co by clovek cekal (karate, vybuchy, specialni jednotky, honicky v autech, sex, proradne bile limecky atd), film nudi. ()

Han22

No tak tohle se moc nepovedlo. Jestliže Bourák byla sračka, ale zábavná, tenhle film se tváří jako kvalitní film, ale je to příšerná nuda. Ted Post zkusil natočit politický thriler s minimem akce (jediná pořádná je na úvodu ve Vietnamu). Jenže podobný film potřebuje kvalitní scénář a opravdového herce v hlavní roli, nikoliv Chucka Norrise. Spousta scén včetně finálního rozuzlení nedává vůbec smysl a celý se to neskutečně vleče. Ztráta času. EDIT 2023: Opravdu amatérský a děsivě nudný pokus o politický thriller. Zápletka průhledná, postavy se chovají a mluví jak kreténi (všechny ty lži té jeho přítelkyně), akce naprosté minimum a ještě mizerná (čistka v džungli utopená v temnotě, souboje při kterých očividně rány nedopadají). A Chuck Norris s ohyzdným knírem. S odstupem čas ty 2* jen za prvotřídního slizouna Jamese Fanciuscuse, který připomíná současné české politiky. Se zavřením očí i uší v nulové konkurenci akční film roku 1978. ()

willis

Strašně užvaněný, málo akce, asi jenom dvě humorné karate scénky. Film nedosahuje, co se zábavnosti týká, "kvality" Norrisových pozdějších filmů. Nuda.... ()

aLPaC

Nejvtipnější je scéna, kdy má na sobě Chuck tu nebezky modrou kombinézu. Už jen kvůli tomu to stojí za vidění. Nejlepší Chuckův 70s (vyjma samozřejmě Cesty draka, kde ale nemá hlavní roli). Samozřejmě konkurence není velká :D. ()

sadlokan

Vyhrožujou frajerovi,že ho odtajní a žádnýho foreign ministra USA nedá ani náhodou a von si veme zelenej kropáček a zalejvá si kytky..Též Chuck v kulichu,jak to praská na sněžnym skutru je parádní.A-ruku na texas rangera-kdyby tam hrál místo něj Redford?Tak by to bylo ujetý úplně stejně,ale hvězdy by přilítly,že? ()