I když už dávno nevěříme na nadpřirozené bytosti, všelijaké ty hejkaly, hastrmany, polednice a víly, pořád nás zajímá, jak si vedou v pohádkách. V dnešní pohádce nás scenáristka M. Zinnerová zavede do Jizerských hor, kde se víla Rokytka (H. Maciuchová) zamilovala do pozemského mládence (S. Skopal). A kdo ví, jak by to s jejich láskou dopadlo, nebýt kouzla, které v sobě ukrývaly na první pohled obyčejné prstýnky z pouti. Rokytčina otce hrál P. Haničinec, Kubova kamaráda Martina M. Vašinka a jeho milou kuchtičku Hanku N. Konvalinková. (Česká televize)

honajz

Mně to přijde roztomilé, i když místo Haničky bych si dovedl tehdy spíše představit Milenu Steinmaslovou než (tehdy) poněkud již na váze přibývající Naďu Konvalinkovou. Ale Hana Maciuchová to celé táhne svým úžasným šarmem a optimismem, a jak zde někdo píše v komentářích (flanker.27), tu vílu jí člověk věří. Na nic si to nehraje, kulisy jsou na TV pohádku velmi slušné, a povšimněte si v davu žen mladé Haliny Pawlovské. Dokonalí ve svých záporných rolích jsou pak mimochodem i Martin Růžek a František Husák. ()

ostravak30

Tak jsem sice jediný, který zůstane u dvou hvězd, ale já si za tím budu stát. Pohádka má strašně nezáživné tempo. Vlastně od začátku stojí na slabé zápletce, která se v různých obměnách stále motá dokola. Vesnice sice ve studiovém prostředí nevypadá zle a zámek vlastně taky ne, ale i přes kvalitní obsazení mě prostě přijde pohádka slabá. ()

Rannveig

"Svatba je moje, nevěsta je moje... a koláčky taky!" - nemůžu si pomoct, ale tohle je jedna z pohádek dětství, né tím způsobem, že je z doby vašeho dětství, ale třeba že jste ji viděli nesčetněkrát, v kruhu milovaných sourozenců, a ještě po letech, jste se častovali hláškami, či scénami veselými i trapnými!-) Tohle je jedna z mých... ()

Tommassi3

"Až uvidí prstýnek ze zlata, sama ten pouťový zahodí !! ;) Velmi podařená a zároveň rozhodně originální a neotřelá záležitost české žánrové legendy Věry Jordánové vyprávějící příběh krásné Rokytky, dcery víly a hajného v podání báječného Petra Haničince, a její veliké lásky s pro mě osobně poněkud podivným komediantským nádechem.. Tradičně parádní hudební podklad klasika Vadima Petrova se zde stává velmi otravným, ty písničky se totiž skutečně příliš nepovedly, Čarovné prstýnky navíc disponují dost nepříjemně "vyšisovaným" lookem. Nicméně stále jde o herecky nadprůměrně obsazenou "studiovou" pohádku v čele s krásnou Hanou Maciuchovou, již zmiňovaným Petrem Haničincem a především duem Martin Růžek, František Husák, pánové jsou totiž v rolích těch dvou padouchů ze zámku naprosto dokonalí, které se dnes už prostě netočí. ()

Big Bear

Zkusil jsem u svých ratolestí místo obligátního čtení, které však preferuji a které před spaním dětem ordinuje nejeden psycholg, pedagog či osobnost, jednou vynechat a pustit jim něco z mých starých LP. A výběr padl na Čarovné prstýnky M. Zinnerové. A ačkoliv je to pohádka o víle a prstýnkách, vzpomínám, že jsem ji i za časů Robinsona, Hurvínka a Vinetoua, kteří jinak jeli z LP desek neudtále akceptoval. Je to totiž pěkný příběh. Po doposlouchání padl druhý den zajímavý dotaz, zda pohádka existuje i v obrazové formě jako film. Trochu jsem musel prošátrat archiv, protože jsem si matně pamatoval, že existuje. No a pak už nezbylo nic jiného než tento kousek omladině předložit.A bylo to zajímavé, i pro mně. Děti jednak zaujal ten podivný obraz z kostiček, který k HD měl opravdu daleko, vyblité barvy a podivní herci v podivných kulisách. Jedná se o klasickou Tv pohádku točenou ve studiu, kdy les tvoří několik stromků s malbou hor v pozadí na stěně a s poházeným jehličím na zemi. Pohádka, které se dnes netočí a míle vzdálená dnešní TV pohádkám... Přesto z toho na mně dýchlo cosi co nedokážu popsat. Snad i obdiv k tehdejším tvůrcům, protože ty kulisy nebyly špatné byť bylo vidět, že se točí v hale... Uvědomil jsem si také (snad už posté jako u jiných filmů) tehdejší krásu Hany Maciuchové. Ona musela být s panem Adamírou asi ten nejnoblesnější herecký pár té doby! Oproti desce je pohádka taková jakoby osekaná a mně se tedy více líbí ta na LP. Přesto je fajn se zase trochu vrátit do těch dob, kdy dospělým nebylo hej, ale my děti jsme to až tak moc nepociťovaly. Kdy ve filmech a v pořadech účinkovali herci, kteří jsou dnes legendy a kdy jsme si to jejich poctivé herectví tehdá ani moc neuvědomovali... Dávám tedy za tři prstýnky s modrým kaminkem. * * * ()

• Již v roce 1973 vzniklo rozhlasové zpracování téže pohádky pod stejným názvem. Režíroval tehdy Karel Weinlich. (Přemek)