Poklad v pyramidě

Animovaný / Krátkometrážny / Komédia / Dobrodružný
Československo, 1973, 10 min

Statečný Lucius a krásná Lea ve společném boji proti zvrhlým lupičům. Epizoda ze slavného animovaného seriálu hororů – Smrtící vůně. Výtvarník František Braun. (Česká televize)

ostravak30

Poklad v pyramidě je další částí jednotného celku. Tato epizoda je nejzajímavější asi právě tou pyramidou, což pro našince v 70. letech musela být docela exotika. Pravda, je to akční, ale mám-li to srovnat s Utopenou ponorkou, tak ta se mi líbila víc. Je to ale zatím teprve třetí díl, který jsem celkově shlédl. ()

Tom_Lachtan

Ó ano, to co mi chybělo v Smrtící vůni, Utopené ponorce a vlastně i v ukradeném obrazu (poznámka pro mě, znovu se na něj podívat) je zde přítomno a je to .... Chvilka napětí .... Delfín! Navíc krom něj je Pyramida zajímavá ještě v jedné věci - funguje stejně dobře jako parodie/pocta, ale i jako samostatný, dobrodružný film ve stylu všech archeologickou dobrodružných záležitostí. Samo výtvarno je skvělé, některé scény jsou krásně propracované a skoro působí jako trošku upravené fotografie (Pyramida sama, například). Pátá hvězdička vlastně jako bonus za celou sérii. ()

ripo

Hudba jednoduchá a zvýrazňujúca napätie, avšak príbeh a jeho scenár poslabší. Neistále som mal ten pocit, že niektoré scény sú príliš dlhé ... Akoby bola umelo naťahovaná minutáž. ()

honajz

Tuhle animovanou sérii podle šestákových dobrodružných příběhů jsem náhodou zahlédl na CS Filmu, tedy jen některé díly, a uchvátila mne. Příběhy jsou samozřejmě na jedno brdo - šílený vědec za pomoci svých tří poskoků unese krásnou manželku jednoho mladíka, mladík je pronásleduje a po nějaké honičce dívku zachrání. Ale ta animace je dokonalá, včetně výpravy (tedy animace ulic, domů, skladišť, lodí, pyramid, džungle, dnů a nocí), o hudbě nemluvě, plus některé nápady (třeba honička v lunaparku). V tomhle dílu profesor dívku unese z lodi do džungle a k mexickým pyramidám, kde hledá poklad. Škoda jen, že poklad není odhalen, ztratí se ve vlnách. ()

easaque

jednotlivé díly této (aspoň pro mě) neznámé série připomínající brakovou dobrodružnou literaturu z počátku 20.století a jsou příběhově vesměs stejné a mění se jen prostředí. Všechny taky spojuje stylová animace a výborná hudba Luboše Fišera, která celou atmosféru povyšuje minimálně o stupeň výš. V českých luzích a hájích je podobná akční perla nevídaná. Viděl jsem jen 4 povídky, které se dají najít na uloz.to. Podrobné hodnocení bude u všech stejné, ale přesto se mi nejvíce líbily kvůli okatě přeháněné parodičnosti díly Utopená ponorka a Poklad v pyramidě. Tato mi konečně zodpověděla tajemnou otázku z dětství, když jsem viděl její část na ORF a neustále jsem hledal, kdo natočil animované pokračování Adély, která ještě nevečeřela ;-) takže nenatočil a je to škoda ... [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()