Kdo z nás by se alespoň na krátký čas nechtěl ocitnout v romantických časech rytířských soubojů, v časech, kdy přátelství, láska a čest měly cenu nejvyšší – cenu života? V dnešní pohádce vás zveme do těchto dob, do tajemného světa kouzel i napětí. Mladý a sympatický následník trůnu, princ Kornel (L. Vaculík), se vrací z nepřátelského zajetí. Cesta domů je však plná nečekaných zvratů – radostných i smutných. V lesích se setká s neznámou krásnou dívkou (V. Křížová), na kterou nemůže zapomenout. Po návratu na královský hrad se dozví, že během jeho nepřítomnosti se mnohé změnilo. Otec za záhadných okolností zahynul a v království vládne Kornelův bratranec (O. Vetchý)… (Česká televize)

PollyJean

Dosti podhodnocená pohádka, která opět doplácí na to, že vážněji laděné příběhy ve srovnání s komediálními tady u většiny diváků nemají šanci. Jasně, je to místy dost televizní, kamera mohla být lepší, retrospektiva vypadala dost děsně, ale jinak tu máme dost dobře prokreslené charaktery (některé v důsledku i dost tragické - Bertil, vévoda Marek), věrohodný a smysluplný příběh a ve většině i hodně dobré herecké výkony. ()

flanker.27

Pohádka je sice v šermířských scénách naivní, ale příběh a herecké výkony jsou výborné (zvláště scény Zahajského s Galatíkovou jsou perfektní). Už v dětství při prvním shlédnutí mě překvapila promyšleným dějem, propracovanými postavami a docela ponurým laděním. Co se zas tak moc nepovedlo, je hudba, která, jak je u Simona obvyklé, zní dosti disharmonicky, když sem by se hodily pořádné romantické tóny a hrdinské motivy. Jako celek je to ale velmi dobré, vážné a uvěřitelné. Podobná pohádka: Bronzová koruna. ()

ostravak30

Za poslední roky je pro mě osobně tahle pohádka jedna z nejpřekvapivějších z desítek mnohých. Moc jsem nečekal, že se mi bude až tak líbit, ale líbí se. Věra Galatíková působila jako záporná postava uvěřitelně, Lukáš Vaculík a Ondřej Vetchý jsou výborní herci a pospolu jim to skvěle sedlo a Vendula Křížková se mi líbí dodnes, osobně ji považuju za jednu z nejhezčích hereček. Pohádka navíc není studiová. Celý příběh pak působí spíše jako nějaká pověst, ale o to zajímavější je. Šel bych ještě výše, ale více než padesátiletý Jiří Zahajský jako rytíř nepůsobil zrovna nejsvižnějším dojmem a ani ty rytířské souboje nebyly z nejlepších. Ovšem konec na mě zapůsobil dojmem antického dramatu. ()

Monoxid

Z tohohle musejí mít děti v hlavě pěknej bordel. Dlouho jsem nechápala, které z postav měly být dobré a které zlé. Zlé postavy se chovaly hezky a dobré ošklivě. A nedozvěděli jsme se nic o tom, odkud se vyloupla hlavní hrdinka, což nás s maminkou silně zklamalo... Aspoň konec byl snad dostatečně vyjasňující. Hudba mě občas překvapila, ale pak jsem si uvědomila, že opravdu naznačuje náladu toho, co se má právě odehrát - takže další „orientační bod“, tj. plus. ()

Jezinka.Jezinka

Uvěřitelný příběh o chamtivosti a zlobě jdoucí až za hrob, stejně jako o lásce jdoucí tamtéž. Vaculík a Vetchý ještě mladí a fešní, "princezna" Vendulka Křížová, jedna z našich nejhezčích hereček a paní Galatíková je ve své roli trůnuchtivé potvory velmi uvěřitelná. Problém mám trochu jenom se zeleným rytířem a to ještě jen tu krátkou chvíli, kdy rytířuje. Televizní minimalismus není na škodu, je to příběh o lidech, to se obejde bez 3D efektů a počítačového davu. ()