V spálni

• Česko V ložnici (viac)

Film velmi nápaditě a důkladně zobrazuje život americké rodiny Fowlerových žijících na pobřeží Camdenu. Frank Fowler tráví své poslední léto před nástupem na universitu se starší, právě se rozvádějící Natalii. Frank pracuje na půl úvazku na škuneru lovící humry. Společnost na moři mu často dělá jeho milující otec Matt, jinak městský doktor. Frankova matka Ruth (Sissy Spacek) pracuje jako vedoucí místního pěveckého sboru. Jak Matt, tak i Ruth cítí povinnost svému synovi ve všem pomáhat, i s jeho vztahem ke starší Natalii a výchovou jejich dvou dětí z předešlého manželství. Zdánlivě vypadá vše idylicky, dokud se neobjeví hrubiánský, stále ještě Nataliin manžel Richard V místním žargonu se kleci na humry říká ložnice. Každá taková ložnice je určena pro max. dva humry. V jednom místím rčení se říká, že jakmile se do klece chytí humři tři, nevěstí to nic dobrého - můžete se připravit na nevítaného hosta, nebo problémy ve své vlastní ložnici... (oficiálny text distribútora)

ScarPoul

Tá posledná úvaha na konci má veľmi mrazivý podtón. Všetko predtým je remeselne zvládnutá jednohubka, ktorá stavia na precíznych charakteroch a uvedomelom scenári. Jediné, čo tomu možno podkopáva nohy je téma, ktorá je v zásade obohraná. Takže mimo snahy o uveriteľné podtrhnutie emócií film v zásade neponúka nič invenčné. To, ale nevadí, pretože v rámci žánru funguje skvelo a nevadil mi dokonca ani ten niekoľko krát tu spomínaný chlad. Tento typ filmov mám celkom rád, hoci mám radšej podobnú tému v prostredí mesta, než mestečka. Spacek a Wilkinson skvelí. Hlavne ich hádka je takým pomyselným vrcholom filmu. Oceňujem, že film emočne nevydiera a je v rámci motivácií presne taký, aby som mu to zožral aj s navijakom. Jeden dokáže s podobnou situáciou veľmi sympatizovať. Jediné, čo mi vyslovene pri takýchto filmoch vadí ( hlavne keď sa odohrávajú v mestečku) je tá idylická expozícia, ktorá ma všetkých predstaviť a predostrieť hlavnú zápletku. Tá jediná časť mi vždy príde neznesiteľne nezáživná. Inak ako debut nie je In the Bedroom vôbec zlé. ()

POMO

Prečo mi celú prvú polovicu (až do hádky) nebolo dovolené nahliadnuť do pocitov  postáv a celý čas som sa cítil ako v chladničke? Prečo Todd Field nerozpráva príbeh aj obrazom a vo všetkom spolieha iba na hercov a strihača? Tento statický, odosobnený štýl réžie bez obrazu mi nesedí. Čo ma vzhľadom k skvelému námetu a hercom mrzí. ()

farmnf

Zcela zbytečný a hloupě až amatérsky natočený film o vraždě jasného klaďase, který má otce klaďase a matku klaďasku a zabije ho záporák, který je záporný až hrůza. A otec klaďas ho pomstí a jeho kámoš střední klaďas mu v tom pomůže a to je vše. Pak jsou titulky a nezapomeťe vypnout DVD(ono vypne samo, klid) Takže jestli chcete vidět 1000x opakované téma, že kladné rodině zabije záporný zbohatlík jejich kladného syna a potom se táta nasere a zabije toho odporného hajzla tak si zapněte DVD a promrdejte tam 2 hodiny. ()

Skip

Tento film byl pro mne docela zklamání. Vyrovnávání se rodičů se smrtí syna, které nevyřeší ani radikální pomsta. Vyčitky, rozklad vztahu. Na konci jsou sice stále ještě spolu, ale lze téměř s jistotou tušit, že manželství skončilo. Nic, co by zaujalo, se v tomto filmu nepodařilo ukázat. A tak jediným světlým bodem zůstává krásná Marisa Tomei. Dost málo. ()

emma53

Tome, viděla jsem s tebou hodně filmů, ale asi jsem tě podcenila, protože po tomhle filmu se na tebe nedá v žádném případě zapomenout. Pan doktor, ale hlavně jako Frankův táta jsi mě dokonale přesvědčil a tvá manželka Ruth to jistě ocení, tak jako já. Za mě mohu ještě dodat, že jsem plně chápala Katii, protože komunikovat s někým, komu se něco podobného stalo, vyžaduje silnou dávku empatie a sebezapření ve věcech, které nám jsou velmi blízké, ale druhým mohou v dané chvíli ublížit. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Daniel Craig míří do televize

Daniel Craig míří do televize

02.06.2016

Představitel Jamese Bonda stále nepotvrdil, zda si znovu obleče ikonický smoking. Všechno ale nasvědčuje tomu, že je s agentem 007 hotový. Na jedné straně máme setkání bondovských producentů s Jamiem… (viac)