La sanguisuga conduce la danza

• Taliansko Il marchio di Satana (viac)

Vznešený Gróf Richard Marnack (Giacomo Rossi Stuart) pozve na svůj ostrovní italský zámek členky dámského hereckého sboru. Ty souhlasí, protože ve městě zrovna odehrály poslední divadelní představení. Jedna z členek grófovi připomíná dávno zmizelou manželku, kterou hluboce miloval. Herečky varuje jejich asistent, že to není dobrý nápad a v obavách se na zámek vydává s nimi, taky proto, aby byl nablízku nejroztopašnější z nich, kterou neopětovaně miluje. (POMO)

POMO

Tak moment, tohle má své kouzlo. Je to pomalé, herci lehce teatrální a jde tomu vytknout i naivnost, ale taková ta roztomilá, která dělá daný typ filmů příjemným guilty pleasure. Především ale již samotný námět je vtahující (pokud máte v sobě alespoň kousek zvědavého zvrhlíka), a jeho postavy dostatečně různorodé, aby se mezi nimi dalo rozehrát uspokojivé techtle-mechtle. Ten film má všechno - sebeuvědoměle liberální lesbizmus, šarmantního grófa který úpřimně miluje a své drahé se dvoří jako ve zlaté éře Hollywoodu, roztopašnou nadrženou MILFku na které potěšení z úletu s neznámým rybářem je radost pohlédnout, i tajuplné osazenství služebnictva hradu na ostrově, kde se všichni dočkají individuálních zážitků - romantických, sexuálních i smrtících. Touha a potěšení přece musí být potrestány! Není to krvavé, erotikou přesycené a vlastně ani napínavé, ale přesto se na to dobře dívá. Rizzo totiž vypráví příběh decentním až vznešeným způsobem, a má ho - stejně jako své postavy - rád. Již v úvodní scéně seznámení v divadle je v kameře a střihu cítit jeho tvůrčí kvality tradičních, “klasicistních” filmařských parametrů. Náhodný divák to možná ani nedokouká, pro mě se ale jedná o zajímavý studijní materiál osobité brakové filmové kultury. ()

Karlos80

Nechce se i ani věřit že tento film byl natočen v nejlepší tzv. "zlaté" éře italské žluté, či thrilleru-hororu jako samostatného žánru. Zde se společně se žlutou, mísí ještě malé - drobné prvky z klasického gotického hororu (krásné interiéry hradu Balsorano - kde toto spojení stoprocentně zafungovalo (viz třeba zde "Il boia scarlatto" a "La cripta e l'incubo", tak zde to bohužel nestačilo), který zaznamenal největší úspěch někdy v polovině 60 let minulého století rovněž v Itálii. V obou těch (sub)-žánrech byli Italové skutečnými mistry. Na tenhle smutný žánrový film, je však asi lepší rovnou zapomenout, nebo s ním vůbec neztrácet čas, nechápu jak tomu někdo vůbec mohl dát 4* (pokud ten dotyčný člověk ten film vůbec viděl), tohle je prostě s odřenýma ušima za 1*, a pokud bych nebyl fanda Eurohororu či Eurotrashe, tam bych tomu bez váhání mrsknul odpad! Který osobně velmi nerad dávám, z prostého důvodu, žádný film si podle mě odpad nezaslouží, vždy se něm totiž dá něco malého najít, a pokud ne, tak alespoň vždy ta 1* by tam měla být, třeba jen za snahu. Tady je špatné vedení - režie, scénář prakticky neexistuje, herecké výkon jsou ubohé. Tenhle film se prakticky celý odehrává v uzavřených prostorách hradu, prakticky nic se zde ale neděje, je to absolutně nudný, nezajímavý a jednoduše nepovedený, ze začátku to vypadá jak když sledujeme nějaké nepovedené statické divadelní představení (pomalu hodina čistého času naprosto o ničem, je kecy!), jako celek to prostě dost dobře nefunguje, tenhle film není o žádných upírech či tancování, už sám název je zmatečný, film nemá prakticky žádnou výpovědní hodnotu, větší atmosféru, není napínavý, děsivý ani vzrušující. Vraždy, všecky mimo obraz, a to bez jakékoliv souvislosti, není znám přesný motiv, není vidět ani útočník, vše vypadá tak jako by to bylo všecko předem nachystané - žádná snaha či pokud o jakékoliv oživení - divák se nudí, a nepomohou tomu ani tyto na první pohled děsivé krvavé sekvence, které se tu čas od času bez udání důvodu a příčiny objeví na obrazovce. Sexuální scény jsou také směšné a také nudí, a to je už co říct. Je opravdu těžké se přesto všechno prokousat až do konce této záhady, vážně, to dřív někdo mezitím usne, a pak nakonec uzívaný k smrti zjistí že stejně o nic vlastně nepřišel. Zklamání veliké, jde skutečně o jeden z nejhorších thrillerů zlatého věku italské kinematografie, a nepomůže tomu ani jedna scéna která je tu okopírovaná z kultovního mistrovského gialla "Torso". Plusy; Ženské obsazení hezké, zaujal mě i vousatý Pigozzi, diskrétní hudba, ale to je tak vše v tomto filmu. ()

Radko

Do istej miery je majstrovstvom zmrviť sľubný námet katastrofálnou realizáciou. Lokácia, kostýmy ani herci za to nemôžu. Réžia zlyhala na plnej čiare, čo si autori zrejme uvedomili a do filmu preto vložili zopár explicitných pornoscén. Film má tak dve verzie - soft a hard. Očakávané oživenie ale explicitnosťou do deja nevniesli, naopak úbohosťou úrovne erotických scén celkom zapadli do podpriemernej šedivosti výsledku. Dej navyše absolútne nezodpovedá názvu, pretože o nejaký tanec v ňom divák ani len nezavadí. Pôsobivý obraz prvej odrezanej hlavy v tráve, obklopenej popadanými jablkami a prekvapivý páchateľ si vyslúžili veľmi zhovievavo udelenú druhú hviezdu. ()

pepua odpad!

Musím se podívat, kterým filmům, které se potkaly s giallem jsem dal odpad a případně udělat revizi hodnocení. Protože tenhle film je fakt naprosto špatně.  Viděl jsem XXX verzi a zatímco u jiných filmů jsem zmiňoval, že vložené XXX scény jsou zbytečné a rušivé, tak tady to nevadí, protože sledovat ten film je prostě utrpení od začátku do konce. Snad první film, u kterého  bych v roli místního šaška rád viděl Eddieho Arenta, až tak špatný to je. ()

• Jde o poslední roli rakouské herečky Kristy Nell, která původně měla hrát hlavní roli Sybil, boužel její zdravotní stav nakonec "poslal" Kristu jen do role vedlejší a v hlavní roli se nakonec objevila Femi Benussi. Fyzická kondice Kristy už nebyla příliš dobrá a o několik měsíců po natáčení podlehla Krista Nell zákeřné leukémii. (Karlos80)