Malý obchod hrůz

• USA The Little Shop of Horrors (viac)

Tato černá filmová komedie je příběhem zaměstnance malého květinářství, ke kterému se shodou náhod dostane semeno podivné rostliny. Zpočátku neroste, ale když se její majitel při ošetřování řízne do prstu, rostlina si na jeho krvi ráda pochutná a mohutně povyroste. Když už masožravci přestane stačit krev a maso, začne se její majitel shánět po větších a větších obětech... (Levné knihy)

vypravěč

Ukrutně zábavné dílko, mající v sobě více z černé komedie než z hororu. Kolem hlavní hororové rekvizity se sice všechno točí, ale mnohem poutavější je groteskní povahokresba zúčastněných postav obestřených skvělou atmosférou (tak trochu parodující noirové klima), podpořenou morbidním tématem a skvělou hudbou. ()

MrCreosote

Hodinková anekdota o tom, jaké to je mít mít doma masožravou a věčně hladovou kytku. Příběh je sice primitivní, nicméně Mushnick a jeho slovní hříčky nemají chybu, všemi vychvalovaný Jack Nicholson samozřejmě také potěšil (dokonce mi připomínal mladého Leonarda DiCapria) a celé to má takovou příjemnou, starosvětskou atmosféru. P.S. Titulky od Petra Palouše pro Českou televizi jsou jak jinak více než vydařené. ()

Nosdrolomo

Takový milý malý pokus o hororovou sci-fi komedii s prvky grotesky. Nicholsonova role sice možná pobavila (wtf. obal DVD?), ale jinak to zubařské intermezzo bylo úplně zbytečné a nefunguje ani jako hororová scéna. Komediální moralitka kolem krmných jedinců (zločin a trest?) by zase mohla vystoupit výše, aneb "nevadí, že je sežrala, stejně to byli lumpové" (zde selhává policie). Ovšem chvíle kdy otevřela "Agáta" nenasytnou tlamu a nekompromisně řvala "Feed Me" byly až neuvěřitelně vtipné. Suma sumárum celé 4 hvězdy za vtipně napsané vedlejší postavy a za nenažranou květinu. Cornan byl v této době mezi slepými jednookým králem, nebo ohromný vtipálek a vizionář. ()

hippyman

není lehké hodnotit snímky tohoto druhu... očima dnešního zhýčkaného diváka může jít o dost teatrální pitvoření herců, ale zrovna tentokrát mi to v kontextu děje ani moc nevadilo... naopak, sedělo to jako... ehm... pozadí na hrnec, nebo, chcete-li, kytka v květináči. stopáž příjemná a závěr celkem zajímavý. prostě taková veselá jednohubka ;-) 70% ()

Goldbeater

„Bude tam nápis ,Gravis Mushnick' ve francouzštině.“ Tento snímek mi připomíná jedno vzdálené a neskutečně kouzelné období, kdy se v regálech Levných knih ještě vyskytovalo obrovské množství zajímavých snímků na DVD, a tak člověk mohl objevovat zvláštní a málo známá zákoutí světové kinematografie. A právě od té doby zbožňuji tvorbu Rogera Cormana. ()

• V době premiéry Roger Corman předpovídal, že film nebude mít u diváků přílišný ohlas. V 70. letech se z něj především díky televizi stal kult. (Shaqualyck)
  • Film byl natočen za tři dny s rozpočtem 30 000 amerických dolarů. Náklady jsou tak nízké, protože byly využity lokace, které zůstaly po natáčení filmu Vědro krve (1959). (Terva)
  • Role Seymoura Krelboina se měl původně chopit Dick Miller. Vystřídal jej Jonathan Haze. (Chatterer)

Malý obchod hrůz čeká návrat

Malý obchod hrůz čeká návrat

16.03.2024

Pokud si občas říkáte, že masožravé rostliny nemají na velkém plátně dostatek reprezentace, možná se to brzy změní. Podle informací serveru Deadline je totiž v přípravách nová verze klasické… (viac)

Zemřel herec Dick Miller

Zemřel herec Dick Miller

31.01.2019

Ve věku 90 let zemřel v kalifornském Toluca Lake herec Dick Miller. Smutnou zprávu předal médiím rodinný mluvčí. Rodák z Bronxu má od svého debutu v roce 1955 ve snímku Apache Woman na svém kontě… (viac)