Mladí manželia Lily a Ben Reedovci (MELANIE GRIFFITHOVÁ, DON JOHNSON) síce žijú v mestečku Paradise, čiže Raj, ich život je však od rajskej idyly veľmi vzdialený. Manželstvo totiž ťažko poznamenala rodinná tragédia smrť ich trojročného syna. Musel by prísť skutočne zázrak, aby prebudil v citovej prázdnote znovu prebudiť ich bývalú lásku, ktorá by bola nádejou do budúcnosti. A zázrak sa stane, alebo skôr príde, a to v podobe desaťročného Willarda Younga (ELIJAH WOOD), ktorého matka, najlepšia kamarátka Lily, poslala k Reedovcom na letné prázdniny. Willard sa skamaráti s miestnou 9-ročnou uličnicou Billie Pikeovou (THORA BIRCHOVÁ), ktorá ho naučí sebaovládaniu a sebadôvere. A keď Willard zvládne vlastné emócie, môže pomôcť aj Benovi a Lily prekonať žiaľ a znovu objaviť nielen seba samých, ale aj jeden druhého... Snímka je americkou adaptáciou francúzskeho románu Jeana-Loupa Huberta Le Grand Chemin, hlavné úlohy vytvorili vtedajší manželia Melanie Griffithová a Don Johnson, v úlohe malého Willarda spoznajú diváci Elijaha Wooda a Billie vytvorila Thora Birchová. (oficiálny text distribútora)

hygienik

Tento remake vychádza z knižnej a filmovej klasiky a myslím, že bol trochu oldschool už v čase nakrúcania. Nedivím sa, že štvrťstoročie od svojho vzniku, pôsobí vyšumelo. Zdá sa, že o hviezdnych kariérach Froda a frustrovanej Jane z Americkej krásy, bolo rozhodnuté už keď boli žubrienky. ()

DEXTER099

Prázdniny v ráji jsou příjemný film o vypořádání se ze ztrátou nejbližšího v tomto případě jde o tříletého chlapce ,kterého měli Lily a Ben.Do toho Lily přítelkyně jí dá na prázdniny pohlídat svého desetiletého synka,který jak se zdá bude ten správný tmelící prvek na zahojení rány,kterou těm dvěma život do cesty dal.Film vás pohladí po duši,akor pokud máte sami děti a navíc je tu roztomilý v té době začínající Elijah Wood.Za mě celkově 75 % a čtyři hvězdy. ()

juta

Přesně takový film, u kterého snadno vypnete, je přesně tento. Sice je to smutné drama, ale s malým Woodem to přeci jen šlo lépe vstřebat do příjemné formy. ()

Phobia

Pro mě velice příjemný film s dobrým obsazením, s příběhem a atmosférou, které dokážou vrátit do dětství. Do značné míry nostalgická záležitost, ale prostě se na tenhle film ráda podívám i potřetí a basta:-). 79% ()

• Při úvodní autobusové scéně je vidět panoráma města Cleveland Ohio (Tet.Ew)
  • Na roli Billie Pike, kterou získala Thora Birch, si tvůrci vybírali ze 4 tisíc děvčat. (Tet.Ew)