V deň svadby Johanny a Benjamina naplánovala Johannina mama skvelú oslavu v jej dome na vidieku. Benjamin si ale ráno nevie spomenúť na rozlúčkovú párty s jeho priateľom Alexom, ktorý má krízu s jeho ženou Valentínou. Tá má zase tajnú aféru s Dr.Hugom, ženatého s Micky. Keď Valentína oznámi Alexovi, že sa chce rozviesť, Alex sa rozčúli a opije sa. A počas kabaretného vystúpenia Roberty na oslave aj všeličo vytára... (oficiálny text distribútora)

rt12

Pro ty co mají před svatbou, trochu znepokojující sonda do manželských vztahů. Věčná otázka, opravdu vyprchá láska a okouzlení v instituci zvané manželství? Film s francouzským šmrncem, to mám moc ráda. ()

Elen16

Z filmu jsem získala dojem, že si jej snad někdo objednal jenom proto, aby lidem ukázal, že svatba je neskonalé peklo a manželství ještě větší. Že se manželé stejně po několika letech rozvedou a budou si nevěrní. V polovině filmu jsem už ani nevěděla, kdo je komu nevěrný a o to více, kdo je komu věrný. Je to tam strašně zamotané. ()

kubilov

Mariages! je zajímavá francouzská romantická komedie, která se v průběhu zvrhne v tragédii jak vystřiženou z antického divadla. Celý film je odvyprávěn během jednoho svatebního dne, kde se ukáže, že ani jedno manželství ze všech zúčastněných není tak úplně idylické a je jen na jejich snaze jestli vydrží anebo ne. V krásném francouzském prostředí se odehrávající svatba, o které se už od začátku mluvilo jako o předčasně skončené, hold vdavky, sňatky a svazky. Z herců jednoznačně nejlepší Jean Dujardin, škoda jen, že se Kenneth Branagh nakonec nedostavil. ()