Bývalý moskevský kriminalista se odstěhoval za svou americkou manželkou do Los Angeles. Místní policii tu pomáhá řešit zločiny v ruské komunitě. (oficiálny text distribútora)

monolog odpad!

Další ruský zábavný seriál, tentokrát z pro Rusy nejméně obvyklého prostředí, z Ameriky. Hlavní hrdina Somov je celkem sympatickej expolda z Moskvy, který strčí do kapsy poručíka Columba a do druhé poručíka Kojaka, v posteli si čte místo manželského sexu případy Hercula Poirota, drbe se slečnou Marpleovou, policii používá jako svého Watsona a do práce chodí zásadně stříknutý majorem Zemanem, tedy kromě případů, kdy se opije svou Marloweovsky deprimovanou náladou. Jsem detektivkář. Miluju detektivky, v psané i hrané podobě, jednodílné nebo seriály. Vyrůstal jsem kromě SF i na Philu Marloweovi, Travisi McGeem, Nero Wolfeovi, Sherlocku Holmesovi, soudci Ti nebo spoustě jiných vyšetřovatelů z edice Odeonu "Třikrát" tenaten. I ta nejslabší knížka 3x je mnohem lepší, jak tento seriál. Nejzajímavější je, že Rusové v LA se chovají ještě hůř, jak doma. Páchají zbytečné a hloupé vraždy a ještě hloupěji se nechávají chytit. Somov má nadpřirozený talent vyhrabaný z jakéhosi kotlíku s vtipnou kaší zapadlého v kdovíjaké ztracené ruské vesničce, jak odhalit vraha ještě dřív, než se z něj stane zahradník. Případy jsou vykonstruované, průběhy nepřesvědčivé, postavy schematické, vyšetřování odbyto. Jen herci mi přišli slušní, i když nemají pořádně co hrát. ()