Když je šerif malého městečka v Old West zavražděn bandity, jeho ovdovělá žena Rose Hood (Beverly Garland) přebírá manželův úřad a sama se snaží očistit město od padouchů. Při svém konání se však dostává do křížku s Ericou Page (Allison Hayes), majitelkou salónu, která skupuje levné pozemky v naději, že přes jejich město povede železnice. Page si najímá hledaného zločince Cana Mira (John Ireland), aby se Hood jednou provždy zbavil. Avšak Miro, který je spletený s Page, se do Hood nečekaně zamiluje. (Lukaaasek)

WesternMan

Jeden z těch skrytých, zajímavých, westernových jednohubek které běželi na kanále MGM, děj pojednává o ženě zavražděného šerifa, která bere spravedlnost do vlastních rukou, vše klape až do chvíle než narazí na Ericu Pegeovou, která je zodpovědná za smrt jejího manžela, vše se komplikuje když do města přijíždí Kein Miro, který byl najat aby Šerifku zabil. Příjemný, překvapivý rychle ubíhající western z nevšedním koncem. 72% ()

PKD

Silné 3.5 Zajímavý westernový experiment (v mých očích, neb nejsem velký znalec, i když jsem takových 15 filmů +/- již viděl) od rež. kterého mám rozhodně zafixovaného jako Poea.;-) U tohoto filmu původně shlédnutého kvůli Allison Hayesové, která se posléze ukázala jako dosti marginální (byť stále kočka a zde poněkud démonická) ve srovnání s hl. postavou dočasné sheriffky (Cormane, jak ti toto v 50tkách mohlo projíti? checht) a onoho desperáta, který se tu zde pusinkuje hned se dvěma ženštinami (lucky bastard) se též dá zjistiti, že nic není na 1.pohled takové, jak se zprvu jeví. Zaujaly popisky, díky kterým divák přesně ví, kolikátého je:) což taky u tohoto žánru moc často nevídám. Jen škoda, té velmi krátké stopáže (to už i dnešní DC animáky jsou delší:) takže jsem měl pocit, že se dost věcí děje až moc rychle. Ale jinak se to opravdu povedlo a zvláště pak sequence, kdy v závěru Erica a Cane provádí přestřelku na velmi osobní úrovni a přesto všechno si oba ještě stihnou (už po několikáté) vyznat lásku, což je věc, kterou si z žádného westernu nepamatuji. Nebo starostova ochranná vazba, kdy za mřížemi místního vězení, pořádá snídaně i se ženou. Taky zde zemřou postavy, u kterých bych to vyloženě nečekal a zpětně mi to (byť v komornějším měřítku) připomíná Rolanda, když vystřílí celý Tull v 1.knize z DT ságy. Pokud by se to natáhlo na 90min. a přidalo na psychologii, nevidím důvod, proč by to nemohlo míti plný počet. A mohu též pochváliti i cz dabing, který se vskutku povedl. ()