V roku 1999 sa stala obrovská katastrofa. Zem bola zdevastovaná globálnym otepľovaním, čo malo za následok kolaps spoločnosti v podobe, v akej sme ju doposiaľ poznali. Namiesto usporiadaných občianskych spoločností sa hŕstka tých, čo prežili, musí mať neustále na pozore pred bandami, ktorých jediným potešením je rabovanie a znásilňovanie. Aj v USA je situácia podobná. John Travis (Ron Marchini) je po neúspešnom zásahu svojej jednotky proti obchodníkom s bielym mäsom posledným policajtom dozerajúcim na dodržiavanie zákonov a  poriadku. Navyše, teraz má ďalší cieľ: pomstiť sa tým, čo pozabíjali jeho kamarátov. (beso74)

kenkaku

Být první a jediný? Tomu neodolám :). Klasické béčko z éry VHS které se snaží ukázat temnou budoucnost lidstva. Ozonová vrstva děravá jak cedník, vody málo, všude přítomné válčící gangy a vůbec nic moc vyhlídky. Ještě že máme policistu Johna Travise! Na rok vzniku a rozpočet (jeho nízkost sálá z filmu na sto honů) celkem originální pohled na vyhlídky lidstva, jinak samozřejmě žádný zázrak. Nostalgie je nostalgie... Travis: šéfe mám dobrou a špatnou zprávu... Šéf: Povídej. Travis: Mají autogen. Šéf: Hm... a teď tu dobrou zprávu. Travis: To byla dobrá zpráva. Špatná je že mají i sirky. :D pozn: a existuje i pokračování pro pamětníky a milovníky Johna Travise - Karate Cop! ()